Pondělí 22 duben, 2024
11 Insta míst v Řecku, která musíte vidět
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

11 Insta míst v Řecku, která musíte vidět

Řecko je jedna z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. O to více v dnešní době, kdy se pravidla cestování neustále mění a nejpohodlnější je cestovat v rámci Evropské unie. Bílé pláže, tyrkysové moře, úchvatné útesy, tradiční domečky, malebné uličky a starověké chrámy… To všechno a mnohem více Řecko nabízí. Která insta trendy místa musíte v Řecku zaručeně vidět? Podívejte se na následující tipy, které vám možná pomůžou při výběru dovolené.

Oia na Santorini

Santorini je pravděpodobně nejznámější řecký ostrov. Byl vytvořen vulkanickou činností. Nejzajímavějším městem je Oia, ve kterém najdete krásné bílé domečky, kostelíky, střešní bazény a úzké uličky. Hojně navštěvovaným místem je kostelík Blue Dome, odkud je krásný výhled na sopečnou kalderu. Doporučujeme vyrazit k němu brzy ráno, kdy tam není tolik turistů. Oia je taktéž vyhlášená nádhernými západy slunce, ten nejhezčí můžete sledovat od Sunset Windmill.

Little Venice na Mykonosu

Mykonos je luxusní ostrov, na který míří většina celebrit. Je to nejdražší místo v Řecku, ale stojí za to. Nejznámější částí hlavního města Mykonos je tzv. Little Venice. Z Instagramu zajisté znáte fotky z roztomilé taverny Kastro’sv úzké bílé uličce s výhledem na moře. Jelikož si návštěvníci taverny za výhled a lokalitu patřičně zaplatí, je nejlepší se tam vyfotit brzy ráno, kdy ještě není otevřeno.

Lindos na Rhodosu

Ostrov Rhodos má hodně co nabídnout. V jeho hlavním městě se nacházel jeden ze starověkých divů světa, Rhodský kolos. Nejnavštěvovanějším místem je ovšem vesnička Lindos na východním pobřeží. Nad tradiční původně rybářskou vesničkou s úzkými uličkami a bílými domečky se tyčí antická akropole s chrámem bohyně Athény. Na fotografiích se vyjímají zejména široké schody vedoucí k chrámu a dochované sloupořadí.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Navagio na Zakynthosu

Nejznámější řecká pláž Navagio na ostrově Zakynthos patří mezi nejkrásnější pláže světa. Dá se na ní dostat pouze lodí a míří k ní tisíce turistů každý den. Ta správná insta fotka vznikne na vyhlídce nad zátokou. Nejlepší je vyhlídku navštívit k večeru, kdy už tam není hodinová fronta a ani hlídač, tím pádem se dostanete také na neoficiální vyhlídku, ze které jsou hezčí fotky. Pozor, držte se dál od kraje útesů.

Mizithres na Zakynthosu

Pláž Mizithres vznikla v roce 2018 při zemětřesení. Dostanete se k ní pouze lodí. Známá je zejména vyhlídka na pláž a dvě skály, které jsou pojmenovány podle řeckého sýra Mizithra. Krásnou fotku si uděláte z útesů na mysu Keri.

Tipy na další insta místa na Zakynthosu si můžete prohlédnout na Instagramu Ségry na ostrově.

Klášter Vlacherna a Myší ostrov na Korfu

Toto kouzelné místo se nachází na okraji hlavního města ostrova Korfu, poblíž letiště. Přistávací dráha je tak blízko, že můžete rukou téměř „pošimrat“ podvozky letadel. Maličký bílý klášter Vlacherna se bude na instagramových fotografiích skvěle vyjímat. Na blízký Myší ostrov si můžete zajet lodičkou za 2,5 EUR. Celou tuto nádhernou podívanou si můžete užít také z vyhlášené taverny Flisvos, která je přímo na pláži.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Liston na ostrově Korfu

Liston je promenáda v hlavním městě Korfu, která byla postavená za francouzské nadvlády. Toto místo spojuje tři různé kultury – francouzskou, britskou a benátskou. Dříve byla určena jen pro vyšší vrstvu, dnes je to místo setkávání všech obyvatel. Vedle Listonu stojí bývalý královský palác s nádhernou zahradou, který dnes funguje jako Muzeum asijského umění.

Pokud se chystáte navštívit ostrov Korfu, můžete se inspirovat na Instagramu Our life on the seaside.

Balos na Krétě

Nejfotogeničtějším místem na Krétě je rozhodně pláž a laguna Balos v prefektuře Chania. Písek je zde zbarvený do bílo-růžova, voda je mělká a průzračná. Ty nejlepší záběry vznikají shora. Ideální je vyrazit lodí z přístavu Kissamospřes ostrov Gramvousa až na Balos a pak vystoupat nahoru a užít si dechberoucí výhled. 

Skvělé tipy na Krétu (a Santorini) si můžete prohlédnout na Instagramu Kréta s námi.

Akropolis v Athénách

Kdo by neznal athénskou Akropolis, která se tyčí nad centrem města. Na Akropolis je skvělý výhled například z kopce Filopappou nebo ze střešních barů na náměstí Monastiraki. Povinností každého turisty je ovšem rozsáhlý chrámový komplex navštívit a udělat si fotografii před majestátním chrámem bohyně Athény Parthenon.

Tip: Studenti z Evropské unie mají v athénských památkách často vstupné zdarma nebo za poloviční cenu. Před cestou si zjistěte, jaký typ potvrzení o studiu budete potřebovat.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Meteora v Thesálii

V severní části Řecka poblíž města Trikala se nachází dechberoucí skalní město, na jehož věžích stojí 24 klášterů. Dnes jich je funkčních a veřejnosti dostupných pouze 6. Nejkrásnější fotky vznikají na různých vyhlídkových bodech, ze kterých je celá nádhera vidět.

The Umbrellas v Soluni

Soluň neboli Thessaloniki je nejoblíbenějším městem Řeků. Jejím nejznámějším místem je Bílá věž na pobřežní promenádě. Nejkrásnější fotografie si ale uděláte o kousek dál na náplavce, kde stojí umělecká dekorace z deštníků tzv. The Umbrellas by Zongolopoulos.

Fotografie ze známých řeckých míst se na Instagramu skvěle vyjímají. A jaká je jejich výhoda? Zejména, že na řeckých ostrovech se to fotí samo a úprava fotek ani filtry nejsou potřeba. Inspirovat se můžete také na Instagramu řecké centrály cestovního ruchu. Která z těchto míst jste už navštívili nebo se ho chystáte navštívit? Jaká další insta místa v Řecku znáte?

Napsat komentář