Neděle 14.07.2024
Od Británie přes Česko až po Koreu: 3 místa, která musí navštívit každý milovník Harryho Pottera
Fotografie: Pixabay (pixabay.com)
TRAVEL

Od Británie přes Česko až po Koreu: 3 místa, která musí navštívit každý milovník Harryho Pottera

Vyrůstali jste s knížkami či filmy o mladém čaroději? Zůstane pro vás Daniel Radcliffe i přesto, že se již stal tátou, navždy představitelem Harryho Pottera? Vydejte se na místa, která vás okouzlí a přenesou do kouzelného světa, ve kterém existuje magie a kouzelní tvorové!

The Cauldron, Velká Británie, Irsko a USA

Který kouzelnický předmět, jenž se vyučoval v Bradavicích, vás zaujal nejvíc? Pokud to byly lektvary, vyrazte do Londýna, Edinburghu, Dublinu nebo New Yorku. Ve všech těchto městech se totiž nacházejí pobočky oblíbeného podniku The Cauldron. Už samotný název vám dost napoví o tom, co vás uvnitř čeká – The Cauldron totiž znamená kotlík. A přesně ten budete při návštěvě potřebovat. K němu dostanete také hábit a kouzelnickou hůlku a hodina lektvarů může začít. Čtete správně, jedná se o kouzelnický bar, kde dostanete možnost zúčastnit se hodiny lektvarů.

CukrCafé Ridikulus, Česká republika

Tvrzení, že za kvalitním zážitkem ve stylu Harryho Pottera se musíte vydat za hranice, vyvrací kavárna CukrCafé Ridikulus, jež se nachází v Praze. Za jejím vznikem stojí sympatická Aneta Sahulová a jak sama přiznává, většinu návštěvníků tvoří dospělí, konkrétně okolo třicátého roku, kteří s mladým čarodějem, podobně jako ona, vyrůstali. V podniku na vás čekají malby i dekorace ve stylu Pottera a v malé knihovničce si můžete k lahodnému šálku kávy a dezertu vypůjčit také některou z mnoha knih, jež se samozřejmě týkají kouzel a čar ze světa Harryho Pottera.

943 King’s Cross, Jižní Korea

Harry Potter není populární pouze v Evropě a Americe, ale pronikl také na asijský kontinent. Pokud tedy plánujete dovolenou v Asii, máte možnost navštívit hned několik podniků, které se světem magie, čar a kouzel souvisejí. Jedním z těchto podniků je také podnik 943 King’s Cross ve čtvrti Hongdae v Soulu. Budovu nelze minout, protože se na ní vyjímá obří nápis 943 CAFE. Dohromady má budova neuvěřitelných osm pater, přičemž pět z nich je zasvěceno světu magie, čar a kouzel. Každé patro je zařízeno jinak, ale jedno je jisté – čeká vás skvělý náhled do světa, ve kterém by chtěl žít každý milovník Harryho Pottera.

Každý fanoušek HP ví, že kouzelných podniků se po celém světě nachází skutečně celý kotel, jak by řekli kouzelníci. Tato tři místa jsou jen ukázkou toho, co vše se dá při návštěvě takového kouzelného podniku zažít. Mimochodem, foťáky si rozhodně nezapomeňte doma! Kam se vydáte nejdříve?

Napsat komentář