Neděle 14 duben, 2024
3+1 kouzelných míst na Oravě, která musíte vidět
Fotografie: Pixabay (pixabay.com)
TRAVEL

3+1 kouzelných míst na Oravě, která musíte vidět

Orava je místo, které ve vás zanechá něco magického. Říká se, že na Oravě dobře, na Oravě zdravě – a věřte, je to opravdu tak! Která místa v tomto hojně navštěvovaném kraji na severozápadě Slovenska byste určitě neměli vynechat? Máme pro vás tři skvělé tipy a jeden malý bonus…

Oravský hrad

Oravský hrad se nachází v malebné vesničce Oravský Podzámok. V obci je přehledně značený, takže nezabloudíte, i když hrad hned neuvidíte. Tento hrad patří mezi nejznámější hradní památky a není divu, i vy budete muset uznat, že vypadá skvěle. Zachovala se z něj poměrně velká část a jsou z něj krásné výhledy.

Cena vstupenky na hrad je o něco vyšší – stojí 9 eur. Samozřejmě mají také zlevněné vstupné pro zdravotně postižené a podobně. Zajímavostí je, že na hradě je 754 schodů a 155 místností.

Pokud byste měli zájem o něco jiného a zaměřili se více na exteriér, máme pro vás dobrou zprávu – venku jsou stánky se suvenýry, kde mají krásné magnetky. Můžete si také koupit pravé oravské korbáče nebo si zaskočit na plnohodnotný oběd za běžnou cenu. To vše se nachází pod hradem.

Tip: Pokud budete potřebovat na toaletu, nechoďte přímo ke stánkům, kde se platí 1 euro, ale jděte dál pod hrad, kde je to zdarma.

Rio de Klín

Nemusíte ani jezdit do zahraničí, i na Slovensku máme velkou sochu Ježíše Krista. Vytvořil ji místní lidový řezbář Peter Ganobjak, a díky němu se zde nachází třetí kopie brazilské sochy na světě. Socha je zajímavá tím, že má rozpětí rukou 7 metrů, což není vůbec málo. A aby toho nebylo málo, váží 23 tun.

A jak tuto sochu najdete? Nachází se přibližně 2 km od obce Klín na Oravě. Je to poutní místo, ale také místo pro každého, kdo hledá něco jiného a klid. Ačkoliv tam pobíhá spousta turistů, pocítíte klid a můžete se kochat krásným výhledem na celou Oravu. Určitě ji nepřehlédnete, v obci Klín je vše značeno na každém rohu.

Oravský háj

Oravská háj je místo, které je vhodné pro rodiny s dětmi, a to díky tomu, že bydlíte v chatkách, máte vlastní soukromí a můžete odtud autem cestovat po celé Oravě. Je to váš úkryt. A víte co? Bydlíte vlastně v komplexu, kde najdete vše, co potřebujete.

V areálu se nachází také vinotéka, wellness a bazény. Pro děti je zde farma se zvířaty, kterých se můžete dotknout. A mají skvělou restauraci, kde skvěle vaří i typická jídla. Jsme přeci na Oravě.

Slovenský orloj

Obec Stará Bystrica je poměrně malá, ale může se pochlubit jednou zajímavostí, a to Slovenským orlojem, který zde byl postaven. Jedná se o turistické místo, celá obec je v tomto stylu.

Pod orlojem se nacházejí dvě restaurace a je zde také skvělá zmrzlina. Samotný orloj má svou chvíli každou hodinu. Můžete jít dovnitř – je to zdarma a po jeho skončení se koná povídání o budově a zajímavostech o samotném orloji, takže se také něco dozvíte. Podrobnosti najdete na internetu – je toho hodně!

Tip: Vychutnejte si skvělou kávu přímo pod orlojem a pořiďte si i památeční fotografii na Instagram!

Jaké tipy na krásná místa na Slovensku nebo i v Česku máte vy? A byli jste někdy na Oravě?

Napsat komentář