Středa 22.05.2024
Cestování po Česku: 3 tipy na červencové výlety
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Cestování po Česku: 3 tipy na červencové výlety

Konečně začíná červenec a s ním i období letních prázdnin. Plánujete letos vyrazit někam do zahraničí nebo budete objevovat krásy České republiky? Ačkoliv je Česko poměrně malou zemí, může toho spoustu nabídnout. Nevěříte? Tak nepřestávejte číst a nechte se inspirovat našimi červencovými tipy na krásné destinace v Česku. Díky jejich návštěvě si pořídíte spoustu krásných fotek na váš Instagram a zažijete vskutku nevšední a příjemné zážitky. Tak tedy vzhůru na výlet!

Stezka korunami stromů a koupání na Lipně

Chcete skloubit návštěvu pozoruhodného místa s koupáním? Řešení je nasnadě – jeďte na Lipno. Právě tam se totiž nachází první stezka korunami stromů, která byla na území Česka postavena. Kromě toho, že se budete pohybovat po dřevěné konstrukci, která vede doslova korunami stromů, svůj nevšední zážitek můžete završit jízdou na toboganu. A co po návštěvě stezky podniknout? Přesunout se blíže k vodní nádrži Lipno, která se chlubí přezdívkou „jihočeské moře“, a strávit zbytek dne na pláži, ve vodě a třeba se i věnovat nějakému vodnímu sportu.

Pálava

Chcete si dopřát iluzi letní dovolené ve Středozemí? To je pak pro vás tím pravým místem Pálava. Její název je odvozen od Pálavských vrchů, které krajinu lemují. A zdejší podnebí je svým charakterem vskutku podobné tomu u moře. Jedná se totiž o nejteplejší a zároveň nejsušší oblast v celé České republice. Dny můžete trávit na výletech, navštěvovat přírodní i architektonické památky, a večer si užívat výhledy na západy slunce za vinohrady. A pokud vám již bylo osmnáct let, sklenka Pálavy v ruce je neodmyslitelnou součástí pobytu.

Punkevní jeskyně a propast Macocha 

Už jste navštívili Punkevní jeskyně? Horké letní dny jsou ideální k jejich návštěvě. Až vám sluníčko poleze na nervy a budete se chtít trochu zchladit a podniknout něco dobrodružného a akčního, udělejte si výlet do Punkevních jeskyní, a zároveň navštivte dno nejhlubší české propasti – Macochy. Prohlídka jeskyní probíhá na lodičkách, které plují po podzemní říčce Punkvě. Zažijete tedy jak romantickou plavbu, tak i nevšední procházku dómy a chodbami s krápníkovými výzdobami.

Ať už budete mít chuť podniknout něco akčního, dobrodružného, či odpočinkového, z našich tipů si určitě vyberete. Nemusíte jezdit za hranice Česka, abyste viděli pozoruhodná místa a zažili nevšední zážitky. Podniknete nějaký výlet na základě našich tipů?

Napsat komentář