Středa 22.05.2024
3 tipy, co vidět v zamilované Banské Štiavnici
Fotografie: GrapesMag
TRAVEL

3 tipy, co vidět v zamilované Banské Štiavnici

Banská Štiavnica se nachází na Slovensku a je známá zamilovaným příběhem Sládkoviče a Maríny. Kromě toho je celé město městskou památkovou rezervací a také některé památky patří na seznam UNESCO. Procházka městem je vhodná nejen pro zamilované, ale i pro návštěvníky, kteří mají rádi historii a kouzelná místa s nádechem lásky. I o tom je Banská Štiavnica. Vydáte se s námi objevovat její krásy?

Kalvárie v Banské Štiavnici

Kalvárie v Banské Štiavnici je místem, které potvrzuje, že město není jen pro zamilované. Nachází se nad městem, ale je vidět ze všech stran. Přímo pod ní se nachází parkoviště a také prodejna suvenýrů.

Kalvárie je také místem nejen pro věřící! Je to místo s krásným výhledem na historickou část města a je to skvělá procházka do kopce – super kardio. Navíc je v přírodě, takže opravdu stojí za to se tam podívat.

Tip: Doporučujeme navštívit toto místo na podzim, kdy je příroda krásně zbarvená a cestou do kopce se tolik nezapotíte.

Proč navštívit právě tuto kalvárii? Hlavním důvodem je, že kalvárie v Banské Štiavnici je jednou z nejkrásnějších barokních kalvárií v Evropě. Stavba byla zahájena v roce 1745 a v současné době prochází rekonstrukcí. Kalvárie je otevřena celoročně.

Jediná Banka Lásky na Slovensku i v zahraničí

Banka Lásky se nachází v Banské Štiavnici. Je to jediný trezor lásky na světě a lidé z celého světa zde ukládají své znaky lásky. Můžete to udělat i vy! Trezor lásky je vytvořen z veršů básně Marína, kterou Sládkovič věnoval právě Maríně. Celá Banka Lásky je inspirována zamilovaným příběhem Sládkoviče a Maríny. Jsou zde unikátní věci jako mluvící obrazy členů rodiny Maríny a Sládkoviče, které vyprávějí jejich příběh. Nechybí ani láskoměr či opravdu moderní a interaktivní Marínin pokoj. Místy je to trochu strašidelné, ale vtáhne vás to do příběhu lásky.

Na konci prohlídky si můžete zakoupit suvenýry v obchodě přímo v Bance Lásky. Vstupenky je třeba zakoupit předem, protože sem jezdí i školy a může se stát, že bude vyprodáno.

Fotografie: Archiv redakce

Procházka uličkami zamilované Banské Štiavnice

Banská Štiavnica je sama o sobě krásným městem bohatým na historické uličky. V uličkách najdete skvělé podniky nebo restaurace vhodné na oběd nebo kávu se zákusky. Kromě toho je na každém rohu plno historických památek, které stojí za to vidět. Město se nachází v kopcích, takže o kardio je opravdu postaráno.

Tip: Doporučujeme podnik Divná paní, kde najdete skvělou kávu a koláček v krásném historickém prostředí. Navíc se zde můžete i ubytovat!

Během procházek můžete narazit na lavičky se sochami zamilovaných párů nebo s verši básně Marína. Narazíte také na krásné výhledy. Banská Štiavnica je známá i svými doly a některé štoly si můžete prohlédnout i dnes. Historické město opravdu stojí za vidění.

Banská Štiavnica je město horníků, zamilovaných párů, ale i věřících. Všechny památky jsou přístupné bez ohledu na to, v co nebo v koho věříte nebo zda jste zamilovaní. Dveře máte otevřené. Vstupte do příběhu lásky…

Napsat komentář