Neděle 21 duben, 2024
3 tipy na zářijové víkendové pobyty v Evropě
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

3 tipy na zářijové víkendové pobyty v Evropě

Září se nese v duchu zahájení nového školního roku, konce léta a útlumu cestování. Abyste si ale tento měsíc, který je spojen s povinnostmi a melancholií, zpestřili, můžete vycestovat na víkend za hranice. Díky tomu poznáte nová místa, posbíráte nové zážitky a vypadnete ze stereotypu. Máme pro vás tipy na evropská města, která mají jedno společné – všechna začínají na písmeno B…

Za architekturou, historií i kulturou do Berlína

Berlínská zeď, Braniborská brána, Alexanderplatz, Charlottenburg či Kurfürstendamm. To jsou jen některá z míst, která musíte při návštěvě hlavního německého města vidět. Pokud jste v Berlíně ještě nebyli, využijte některý ze zářijových víkendů a vyjeďte k našim sousedům.

Do Berlína se pohodlně dostanete za pár hodin autem. Ubytovat se můžete v hostelu, luxusním hotelu i moderním Airbnb. Německé hlavní město je kosmopolitní, bezpečné a nabízí širokou nabídku kulturního využití i nočního života.

Brusel není pouze administrativním centrem Evropy

Zbořte své představy o nudném evropském městě a poznejte Brusel na vlastní kůži. Příjemně vás překvapí svou atmosférou, počtem kaváren, ve kterých budete chtít strávit celé odpoledne, čokoládovnami, nádhernými cihlovými domečky, parčíky i křivolakými uličkami. Při návštěvě Bruselu si nenechte ujít:

  • Atomium
  • Parc du Cinquantenaire
  • Baziliku Sacré-Coeur
  • Mont des Arts.

Patří-li mezi vaše vášně umění, projděte kolem ikonických čurajících soch. Kromě čurajícího chlapečka je možné spatřit i čurající holčičku a psa. 

Do Bruselu si můžete přímo zaletět z Prahy a ubytování si sežeňte v blízkosti vlaku či metra. Díky tomu se budete moci jednoduše a rychle pohybovat po centru.

Byli jste již v Bratislavě? Podlehněte jejímu kouzlu

Máte chuť vycestovat za hranice Česka, ale zároveň nechcete nijak daleko? Zajeďte si na víkend do Bratislavy. Sice se moc nezlepšíte v cizích jazycích, ale zato si pochutnáte na haluškách s brynzou a ovčích sýrech. Kromě návštěvy Bratislavského hradu, který se tyčí nad městem, byste se měli projít po Novém mostě, nechat se okouzlit Starou tržnicí i Modrým kostelíkem sv. Alžběty, a v neposlední řadě se projít Medickou a Grassalkovičovou zahradou

Užijte si září naplno a poznávejte evropská města, ve kterých jste ještě nebyli. Jste-li dobrodruzi, stihnete během zářijových víkendů navštívit Berlín, Brusel i Bratislavu. Které z nich vás láká nejvíc?

Napsat komentář