Neděle 14 duben, 2024
4 tipy na zamilovaná města na Slovensku, která musíte vidět, a to nejen na Valentýna
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

4 tipy na zamilovaná města na Slovensku, která musíte vidět, a to nejen na Valentýna

Slovensko má tu výhodu, že má krásné nejen hory, ale také nížiny. Taktéž je bohaté na historii a vlastně jde skutečně s dobou. Na Slovensku je několik krásných míst, která by se dala nazvat městy zamilovaných. Proč? Buď je to pro jejich historický příběh, nebo čistě díky památkám či atmosféře, která tam panuje. A to nejen na Valentýna, ale i během běžného roku…

Pohádkové Bojnice, které jsou známé nejen díky Bojnickému zámku

Bojnice jsou malé město známé díky Bojnickému zámku, který každoročně přiláká tisíce turistů. Bojnice však už dávno nenabízejí jen zámek. Se svou polovičkou můžete navštívit také zoologickou zahradu nebo rozhlednu Čajka v oblacích. Pokud budete chtít, můžete využít vláček nebo zaparkovat přímo pod věží. Kromě toho se lze cestou zastavit v Dinoparku nebo v lázních na chutnou kávu.

Tip: Vydejte se se svou drahou polovičkou na procházku městem, kde je spousta podniků – ať už restaurací, nebo kaváren, a udělejte si nezapomenutelný zážitek i v tomto směru.

Zamilovaná Banská Štiavnica

Co vše můžete vidět v Banské Štiavnici? Banská Štiavnica je díky příběhu Maríny a Sládkoviče městem zamilovaných. Najdete tu různé lavičky se sochami zamilovaných, také jedinou Banku lásky na světě, a kromě toho jsou tu i skvělá místa jako Divná paní, kde můžete ochutnat skvělé nápoje, kávu nebo makronky.

Tip: Banská Štiavnica je známá také svou kalvárií, která je vidět ze všech stran a rozhodně stojí za krátkou zastávku.

Piešťany a jejich lázně

Piešťany jsou známé svými lázněmi, které stojí za návštěvu v každém ročním období. V létě tam dokonce jezdí vláček. Při pobytu zde se můžete vydat na romantickou procházku po lázních a okolí. V Piešťanech je také skvělá kavárna Elizabeth, kde se podávají legendární zákusky a káva.

Pokud nemáte chuť na lázně a hotely s krásnými interiéry, neváhejte navštívit město, ochutnat legendární horké vafle připravované přímo před vámi a nezapomeňte navštívit některé z podniků, které cestou potkáte. Zvenčí vypadají nevýrazně, ale téměř v každém z nich získáte nezapomenutelný kulinářský zážitek.

Tip: Pokud se sem vydáte v létě, určitě ochutnejte zmrzlinu – vždy je na ni fronta, nemůžete minout tu správnou.

Košice, které nejsou známé jen svou hudební fontánou

Košice jsou městem, které každý z nás zná díky hudební fontáně, která tu vždy byla – hraje a kdysi i zářila. Určitě vám nemusíme dávat tip na návštěvu Katedrály sv. Alžběty, protože to je klasika. Ale zkuste se projít historickým městem a o romantiku budete mít postaráno. Navíc si zajděte na skvělý Aperol nebo jiný drink do Catedral Café, což je podnik hned u katedrály.

Tip: Pokud si sednete venku na okraj terasy, získáte s katedrálou sv. Alžběty také skvělé fotografie.

Jestliže uvažujete o ubytování v tomto městě, pro romantiku doporučujeme Hilton Košice, který se nachází přímo v centru a má skvělou nabídku. Pokoje jsou čisté, poměrně velké a vypadají velmi luxusně – to vše za skvělou cenu. Samozřejmostí je wellness nebo lobby bar, vše je na vysoké úrovni.

Ať už se rozhodnete vyrazit se svou láskou kamkoli, nezapomeňte, že jde o společně strávený čas. Na konci večera není důležité, kde jste, ale že jste spolu… Že?

Napsat komentář