Neděle 14.07.2024
6 tipů na místa, kam vyrazit za levnou dovolenou: Skrytý klenot Portugalska i Ho Chi Minh City
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

6 tipů na místa, kam vyrazit za levnou dovolenou: Skrytý klenot Portugalska i Ho Chi Minh City

Levné cestování zní lákavě, občas se však zdá nemožné. Chcete letos cestovat, aniž byste museli měsíce šetřit? Existují cenově dostupné destinace, které vám to umožní. Ať už toužíte po písečných plážích a moři, nebo kultuře a historii, žádné přání nezůstane nesplněno.

Lagos, Portugalsko

Portugalsko je dlouhodobě nejen jednou z nejnavštěvovanějších, ale také nejlevnějších destinací v Evropě. Kvůli kombinaci pláží, kultury a místní kuchyně ve velkých městech jako Lisabon a Porto ceny v posledních letech poněkud vzrostly, v západní části Algarve však můžete objevit skrytý klenot – Lagos. I zde najdete jen to nejlepší z nejlepšího – noční život s mnoha bary a restauracemi podél přístavu, bohatou historii a nádherné pláže.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Izmir, Turecko

Obejděte velké turistické atrakce Istanbulu a vydejte se přímo do Izmiru. Toto město je skutečným skvostem, který se nachází na špičce tureckého pobřeží. Izmir oplývá kulturou a historií a samozřejmě zde nechybí ani pláže. Nenechte si ujít Kemeraltı Bazaar, kde můžete posedět v obchůdcích a útulných kavárnách a prohlédnout si historické budovy.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: MEZI 5 NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH CESTOVATELSKÝCH TRENDŮ PRO ROK 2024 PATŘÍ DOVOLENÁ TÉMĚŘ ZADARMO I UDRŽITELNOST

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Galle, Srí Lanka

Pokud hledáte cenově dostupnější destinaci mimo Evropu, jednou z variant může být Srí Lanka. Letenky sice nejsou nejlevnější, ale jakmile dorazíte na místo, nebude těžké strávit dovolenou s menším rozpočtem. Srí Lanka je rájem baťůžkářů, protože jídlo, doprava i ubytování jsou relativně levné. Můžete lenošit na plážích Galle nebo Unawatuna nebo se vydat na cestu vlakem a kochat se úchvatnými výhledy.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Ho Chi Minh City, Vietnam

Další cenově dostupnou destinací může být Vietnam, který je velmi oblíbený mezi cestovateli s nízkým rozpočtem. Nabízí neuvěřitelně levné a chutné pouliční jídlo i ubytování. Rozhodně byste si neměli nechat ujít prohlídku památek, a zejména muzeí. Muzeum válečných pozůstatků nabízí obrovskou expozici z obou indočínských válek a za návštěvu stojí také Muzeum výtvarného umění.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: CESTOVAT SE DÁ VE VANU, HROMADNĚ I PŘI PRÁCI NA PLNÝ ÚVAZEK ANEB 3 ČESKÉ INSTAGRAMOVÉ PROFILY, KTERÉ VÁM UKÁŽOU, JAK NA TO

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Liverpool, Spojené království

Jestliže máte chuť na dovolenou v Anglii, ale nechcete jet do hlavního města, existují i alternativy, které nejsou o nic horší než Londýn, nabízí také spoustu kultury a jsou mnohem levnější. Jednou z nich je Liverpool. Ten překypuje kulturou a uměním a leží na břehu řeky Temže. Navštivte Muzeum Beatles, dejte si typické fish & chips a vychutnejte si drink v nejstarší hospodě ve městě – Ye Hole in Ye Wall.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Paros, Řecko

Atény, Santorini, Rhodos… Ne, existuje něco lepšího. Méně známý kykladský ostrov Paros je mnohem klidnější, levnější a od Santorini ho dělí jen několik hodin plavby trajektem. Bílé budovy s tradičními modrými okny a střechami, průzračně modré moře s písečnými plážemi, restaurace a taverny nabízející vynikající středomořské pochoutky – je třeba dodávat něco víc?

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Zdroj: thetimes.co.uk, cestovanie.pelikan.sk

Napsat komentář