Středa 22.05.2024
3+1 místa v Českém Krumlově, která musíte navštívit
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

3+1 místa v Českém Krumlově, která musíte navštívit

Navštívili jste již někdy Český Krumlov? Toto jihočeské město stojí za návštěvu a pokaždé, když ho navštívíte, objevíte místa, kterých jste si předtím nevšimli. Nechte se inspirovat následujícími třemi tipy na místa, která rozhodně stojí za vidění a také za vyfocení. A na závěr vás čeká tip na kavárnu, kterou byste neměli minout bez povšimnutí. Jste připraveni?

Hrad a zámek Český Krumlov

Žádná návštěva Českého Krumlova se neobejde bez návštěvy hradu a zámku. Ať už si projdete celý okruh, nebo pouze zamíříte nahoru pokochat se výhledem na město a pořídit si několik snímků, vždy to bude stát za to. Jak nejspíš víte, v Českém Krumlově se nachází i medvědi, tudíž je návštěva okolí hradu a zámku vhodná také pro milovníky zvířat. A pokud chcete tip na skvělou fotku, až půjdete do zámeckého areálu, mějte oči na stopkách, neboť po levé straně se bude nacházet výklenek. A právě v něm se nechte vyfotit nebo si pořiďte selfie.

A pokud se zajímáte o historii a milujete procházky po hradech a zámcích, určitě byste měli vědět, že svojí rozlohou je zámek a hrad Český Krumlov druhý největší v České republice. Víte, který je ten první? O svůj tip se s námi můžete podělit do komentářů. Napovíme vám: nachází se v Praze. A samozřejmě nesmíme vynechat ani zmínku o tom, že hrad a zámek Český Krumlov byl v roce 1992 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Lavička z filmu Anděl Páně 2

Kdo by o Vánocích nemiloval sledování pohádek. A proč je řeč o Vánocích, když je teprve září? V Českém Krumlově se totiž natáčela oblíbená vánoční pohádka Anděl Páně 2. A mimo jiné se ve filmu objevila i jedna lavička s krásným výhledem na Vltavu a Lazebnický most. Čímž se dostáváme i k tomu, jak lavičku najít. Až půjdete po Lazebnickém mostě a budete se vyhýbat turistům, důkladně se rozhlédněte kolem sebe. Až lavičku najdete, můžete si na ni chvilku odpočinout před dalším bloumáním uličkami.

Lávka pod zámkem

Z lávky pod zámkem si vychutnáte nádherný pohled na Plášťový most. Ten se tyčí nad hradním příkopem a zamilujete si ho na první pohled, protože je majestátný. Bohužel je s ním spojováno i několik sebevražd, proto se nenechte překvapit svíčkami, které pod mostem hoří. Jedná se nicméně o nádhernou stavbu, která se skládá z oblouků a nachází se na něm i chodby a most s kopiemi původních soch, jejichž originály můžete spatřit v lapidáriu. 

Kavárna

Až si budete chtít po všem tom chození odpočinout, vychutnat si šálek kávy a k tomu si dopřát něco sladkého, zavítejte do kavárny Masná 130. Proč právě do ní? Nejenom, že o ní vyšel článek ve Forbes, ale můžete v ní ochutnat výběrovou kávu a k ní si dopřát i nějaký zákusek. Oproti ostatním podnikům je trochu zastrčená a užijete si v ní klidnou atmosféru. A pokud plánujete v Českém Krumlově strávit víc dní, můžete se mrknou na nabídku kurzů a třeba v kavárně absolvovat minikurz latté art nebo cukrařiny. 

Ať už se do Českého Krumlova vydáte za historií, architekturou, nebo skvělou kávou, podělte se s námi o vaše fotky a třeba i o nějaká vaše oblíbená místa. Co v Krumlově zaujalo vás?

Napsat komentář