Neděle 14 duben, 2024
6 velikonočních akcí, které vás donutí vyrazit mimo domov
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

6 velikonočních akcí, které vás donutí vyrazit mimo domov

Velikonoční svátky nemusíte trávit pouze doma s hromadou jídla na stole. Zároveň ani nemusíte vyrážet na daleké zahraniční cesty, bohatý program na vás totiž čeká i v Česku. Užijte si velikonoční náladu a přivítejte jaro mimo domov. Pokud netušíte, co podniknout, máme pro vás několik tipů…

Velikonoce na Valašsku v Rožnově pod Radhoštěm

Udělejte si výlet do největšího muzea svého druhu v Česku a užijte si velikonoční atmosféru. Na Valašsku v Rožnově pod Radhoštěm na vás bude čekat nabitý třídenní program, a to od Bílé soboty 8. dubna až do pondělí 10. dubna. V malebném dřevěném areálu budete mít možnost vidět tradiční jarní a velikonoční zvyky či řemeslné ukázky a poslechnout si folklorní muziku.

Lidová řemesla a trhy v Českém Krumlově

Již od květné neděle 2. dubna obohacují náměstí Svornosti v Českém Krumlově tradiční jarní trhy. Kromě velikonočních specialit a řemesel se můžete těšit na množství koncertů a církevních obřadů. Na své si přijdou i děti díky interaktivní expozici, hrám a kreativnímu tvoření. Pokud chcete vidět krásy Českého Krumlova z voru, můžete se vydat z přístaviště Rožmberská bašta na plavbu. Program bude probíhat do večera 10. dubna.

Velikonoční prohlídky ve skanzenu Rochus

Čtyřdenní program na vás čeká také ve skanzenu Rochus v Uherském Hradišti. Zelený čtvrtek 6. dubna a víkend před velikonočním pondělím se ponese ve znamení prohlídek, během nichž můžete nahlídnout do interiéru zdejších dřevěných světniček a poznat, jakým způsobem se dříve žilo. Uvidíte také zdobení kraslic, pletení pomlázek a další zvyky pojící se s oslavami jara.

Víkend v Salonu vín

Pokud netoužíte během svátků poznávat tradiční zvyklosti, užijte si velikonoční víkend s kvalitním vínem. Expozice Salonu vín ve Valticích bude mimořádně otevřena od pátku až do neděle a nabídne vám širokou škálu těch nejlepších vzorků vinného moku. Připravte si chuťové i čichové pohárky a užijte si svátky se sklenkou v ruce.

Velikonoce na hradě Karlštejn

Přijďte si připomenout velikonoční lidové tradice, a zároveň se dozvědět o historii hradu Karlštejn. Od 9. dubna do 24. dubna si zde můžete v rámci základního okruhu Císařské rezidence Karla IV. rezervovat prohlídku expozicí, které budou tematicky doplněny o jarní výzdobu.

Velikonoční dílna v Archeoparku Pavlov

Oslavit Velikonoce s nádechem pravěké atmosféry můžete v Archeoparku Pavlov od 7. do 10. dubna. Kromě stálé expozice muzea, představující například keramiku, tkaní látky či broušení kamene, zamiřte do velikonoční dílny a odneste si na památku výrobek inspirovaný rituály šamanů a lovců mamutů. Výlet do Archeoparku na Pálavě udělá radost dětem i dospělým.

Jaké jsou vaše velikonoční plány?

Napsat komentář