Neděle 14 duben, 2024
Cestování po Česku: 3 tipy na červnové výlety
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Cestování po Česku: 3 tipy na červnové výlety

Ačkoli počasí nám ukazuje opak, podle kalendáře se blíží léto. A to je ideální doba na cestování. Jaká místa byste měli v měsíci červnu navštívit a proč? Na seznam jsme zařadili jak místa známá a populární, která jsme zkrátka nemohli vynechat, tak i místa méně známá, ale zato okouzlující. Jdeme na to?

Červená Lhota

Kdo by neznal Červenou Lhotu. Jedná se o renesanční zámek v jižních Čechách a o jeho popularitě vypovídá jeho vysoká návštěvnost. Proč vám tedy radíme, ať se přidáte na seznam návštěvníků? Jedná se totiž o skvělé insta místo. A není se čemu divit – zámek vypadá na fotkách skvěle.

A pokud si s fotkami rádi hrajete, stačí je projet Lightroomem a trochu poupravit, klidně i za pomoci našich presetů, díky kterým můžete své fotky posunout na úplně nový level.

Výšlap

Máte chuť dát si trochu do těla a vydat se túru? Skvělé! Červen je ideálním měsícem na turistiku. Sbalte si batoh a vydejte na výlety do Jizerek, Krkonoš nebo třeba na Šumavu. Na území Česka se nachází tolik hor, že si můžete vybrat ty, které vás nejvíc lákají, nebo ty, které máte nejblíž. Během chození po horách si pročistíte hlavu, a třeba i dostanete nové tvůrčí nápady, zvýšíte svou kreativitu, a hlavně vypadnete z města.

Rozhledna v hlavním městě

Když se řekne pražská rozhledna, většině z vás asi jako první vytane na mysli Petřín. Ale my pro vás máme jiný tip. Věděli jste, že od roku 2018 stojí v Praze, nedaleko Černého Mostu, rozhledna Doubravka? Je vyrobena z akátového dřeva a majestátně se tyčí na třech nohách. Na její vrchol se dostanete po schodech, a pokud ji chcete navštívit v době, kdy pořídíte nejhezčí fotky, počkejte na golden hour. V paprscích zapadajícího slunce totiž Doubravka vypadá skoro až nadpozemsky. 

To byly naše tři červnové tipy. Doufáme, že vás zaujaly a třeba se jimi inspirujete. Pokud ano, nezapomeňte na vašich příspěvcích na Instagramu označit. Červnovým výletům zdar!

Napsat komentář