Středa 22.05.2024
Kam na vánoční trhy v Česku? Přinášíme vám 3+1 tipů!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Kam na vánoční trhy v Česku? Přinášíme vám 3+1 tipů!

Brzy zapálíme na adventním věnci druhou svíčku a připomeneme si, že už zbývají pouze dvě sváteční neděle do Vánoc. Na adventním kalendáři si konečně vyloupáváme první políčka, s chutí se pouštíme do pečení a dokončujeme vánoční výzdobu v našich domovech. Jak se ještě více naladit na atmosféru nejkouzelnějších svátků v roce? Navštivte trhy, ze kterých zaručeně odejdete s tou správnou vánoční náladou!

Liberecký advent

Trhy přímo na náměstí před radnicí města a na Soukenickém náměstí můžete navštívit v Liberci. Od posledního listopadového dne zde máte možnost načerpat atmosféru a ochutnat množství tradičních vánočních pokrmů. Kromě stánků s občerstvením uvidíte také pohyblivý betlém a poslechnete si koledy v podání několika pěveckých sborů.

Rozjímat můžete nad výzdobou libereckého vánočního stromku nebo nad nasvícením budovy radnice, která patří ke zdejším dominantám. Pokud se budete chtít podívat na trhy z ptačí perspektivy a odnést si ještě větší zážitek, neváhejte zkusit jízdu na vyhlídkovém kole. Adventní trhy v Liberci budou probíhat do 23. prosince.

Advent a Vánoce v Českém Krumlově

Nasávat vánoční atmosféru můžete rovněž na trzích v Českém Krumlově, kde pro vás organizátoři na náměstí Svornosti připravili bohatý program. Kromě dřevěných stánků, ve kterých budete mít možnost ochutnat vánoční speciality, obdivovat tradiční řemesla anebo nakoupit dárky pro své blízké pod stromeček, se můžete těšit na adventní víkendy plné hudby a živých vystoupení.

Druhý adventní víkend se na českokrumlovském náměstí ponese v duchu mikulášské nadílky pro děti a pekelného průvodu Dragon Krampus. Následující víkend vystoupí například italský lidový sbor nebo děti z místních mateřských a základních škol. Poslední adventní víkend vystoupí folková skupina, která návštěvníky naladí na Štědrý večer s českými koledami. Pokud na trhy v Českém Krumlově nestihnete dorazit v adventním období, nemusíte zoufat, jelikož budou otevřeny i po vánočních svátcích, a to do neděle 1. ledna. Doprovodný program je však nachystaný do Tří králů, za jejichž příchodu bude 6. ledna akce definitivně ukončena.

Adventní trhy v Plzni

Nakoupit vánoční dárečky se svařeným vínem v ruce můžete také na plzeňském náměstí Republiky, kde probíhají od předposlední listopadové středy adventní trhy. Sladká vůně čerstvých perníčků a trdelníku upečeného podle staročeské receptury, kouzelná výzdoba či zpívání koled u rozsvíceného vánočního stromečku – to vše zde zažijete. A to není všechno – na pódiu vystoupí řada populárních zpěváků a zpěvaček.

V průběhu konání trhů můžete očekávat vystoupení Maxim Turbulenc, Martina Maxy, Leony Machálkové, Dědy Mládka Illegal Band a dalších. Pro milovníky tradic jsou postaveny stánky s ukázkou lidových řemesel s vánoční tematikou, dětem zase udělají radost zvířátka v živém betlémě. Na adventní trhy v Plzni můžete vyrazit do pátku 23. prosince.

Vánoční Olomouc

Každý, kdo rád popíjí v zimním období punče, musí zamířit na vánoční trhy v Olomouci, které probíhají každoročně na Horním náměstí. Olomoucké punče jsou vyhlášené a věřte tomu, že širší nabídku nejrůznějších variant tohoto teplého nápoje na jiných trzích nenajdete. Kromě punčů zde uvidíte stánky s vánočními dekoracemi, doplňky na pečení, produkty z medu a mnoho dalšími produkty, které mohou být krásných dárkem pro vaše blízké. Pokud vám po prohlížení stánků a nakupování dárků vyhládne, můžete vyzkoušet dobroty z grilu, sýry či halušky.

Jelikož jsou vánoční svátky spjaty s pomocí potřebným, rozhodli se organizátoři trhů i letos uspořádat benefiční koncert pro olomoucké vozíčkáře, který proběhne ve čtvrtek 8. prosince. Kromě koncertu je možné přispívat také koupí výrobků na některých stáncích, jejichž prodejci následně předají výtěžek z celkového prodeje vybraným organizacím. Vůně punče, grilovaného jídla a pražených ořechů se bude linout Olomoucí každý den do pátku 23. prosince.

Do jakých měst se letos za vánočními trhy vydáte?

Napsat komentář