Neděle 14 duben, 2024
Krátký výlet na podzim: 3+1 nejkrásnějších destinací na začátek sezóny
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Krátký výlet na podzim: 3+1 nejkrásnějších destinací na začátek sezóny

Vyhřívat se na slunci, nebo si už nechat foukat vítr do tváře? Odpočívat, sportovat, nebo obojí? Většina z nás se již pomalu připravuje na příjemné a útulné podzimní dny. Pokud si však přesto chcete užít volno a vyrazit ven, připravili jsme pro vás čtyři tipy na nádherné podzimní krátké výlety…

Vídeň, Rakousko

Pokud chcete město opravdu poznat, musíte se v něm ztratit. Říká se. A jestli chcete opravdu poznat Vídeň, měli byste vyjet na některou z místních hor a projít se po vinicích – například z Grinzingu do Nussdorfu. Tady na vás čeká asi 5 a půl kilometru dlouhá stezka lemovaná vinařstvími a nádhernými výhledy na město, katedrálu svatého Štěpána, Dunaj nebo ruské kolo. Procházku určitě zakončete v Mayer am Nussberg – v jednom z vinařství této vídeňské vinařské oblasti, které nabízí nejen oceněná vína, ale také dobré jídlo.

Můžete přenocovat v některém z hotelů na Starém Městě a druhý den si prohlédnout některou z výstav v Uměleckohistorickém muzeu – Kunst-historisches Museum Wien.

Berner Oberland, Švýcarsko

Čistý vzduch, široký výhled, vysoké hory. Pokud jste ještě nebyli ve Švýcarsku, měli byste to napravit. Berner Oberland je součástí kantonu Bern a patří k nejkrásnějším místům v Alpách. Můžete se kochat jezery Thun, Brienz a Baederalp, výhledy na okolní horskou krajinu a podat pomocnou ruku při švýcarské tradici výroby sýra na ohni v měděných kotlích. Baederalp vám poskytne nocleh v kempu, který je zároveň ideálním výchozím bodem pro skvělé túry na Baederhorn.

Nenechte si ujít klasickou 4-5hodinovou túru z Leukerbadu přes průsmyk Gemmi či návštěvu městečka Kandersteg a divokého vysoko položeného údolí tvořeného ledovci – Gasterntal.

Grado, Itálie

Na konci Benátského zálivu se nachází město Grado, které leží na ostrově přístupném pouze po hrázi. Toto místo je oblíbené mezi turisty a není divu. Okamžitě vás uchvátí jeho půvabná poloha mezi lagunou a otevřeným mořem. Určitě vyzkoušejte plavbu po laguně malým motorovým člunem ve skupině nebo individuálně s průvodcem.

Opravdu doporučujeme přijet sem mimo sezónu, kdy turistický ruch ustává. I přes chladnější podzimní měsíce má moře 24 stupňů a obchody, bary a restaurace jsou otevřeny po celý rok. Večer se projděte starým městem v tlumeném světle luceren.

Ve staromódním hotelu Villa Marina z 60. let minulého století můžete načerpat energii za cenu od 90 eur za noc.

Isle of Weight, Anglie

Útesy, pobřežní stezky, písečné zátoky, malebné vesničky s domky, hospůdkami a kostelními věžemi. Jestliže se chcete vydat trochu dál, Wight pro vás bude rájem. Tento ostrov u jižního pobřeží Anglie má v sobě něco magického. Podzim je ideálním obdobím pro poznávání krásné přírody, abyste unikli stresu všedních dní.

Nahlédnout můžete do domu a zahrady Osborne House nebo Farringfordu – bývalého sídla básníka Alfreda Lorda Tennysona.

Ubytujte se a užívejte si v restauraci a hotelu The Royal s květinovou výzdobou a skvělým jídlem, kde popíjela čaj dokonce i královna Viktorie.

Jezdíte na podzim rádi do zahraničí, nebo dáváte přednost výletům po vnitrozemí?

Napsat komentář