Neděle 21 duben, 2024
3 tipy na vánoční výlety trochu jinak
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

3 tipy na vánoční výlety trochu jinak

Trhy, vánoční nákupy, rozsvícení stromečku. Ano, to by byly tipy na vánoční výlety, kdyby vše bylo, jak má. Jenže bohužel není. Ocitáme se uprostřed koronakrize, letos můžeme na vánoční trhy, výlety do sousedního Německa na glühwein, bombardino a pořádnou klobásu zapomenout. Takže co s tím? Sedět doma na gauči a na Netflixu sjíždět jeden seriál na druhým? To je jedna možnost. Co takhle ale nejdřív vyrazit někam na výlet a Netflix a chill si dát až potom?

Příroda a zase ta příroda

První místo v žebříčku míst, kam v zimě rozhodně vyrazit, mají bezesporu Jizerské hory. Proč? Sníh, nekonečné běžkařské dráhy, výhledy, západy slunce. Nemusíte být sportovec tělem i duší, abyste se do těchto hor na severu Čech vydali. Úplně postačí vyjet na některé z parkovišť a vychutnat si západ slunce třeba z Královky nebo Slovanky. Další variantou je několikahodinový výlet sněhem, na který je potřeba vyrazit ráno, abyste se nevraceli za tmy. Ať už si zvolíte variantu na lyžích, pěšky, nebo jen krátkou procházku před západem slunce, každá z nich bude stát za to.

Procházka městem a horký nápoj 

Ačkoli slavnostní rozsvícení stromečku, vánoční trhy a další akce se letos neuskuteční „naživo“, co takhle si tyto tradiční vánoční akce udělat po svém? Stačí doma popadnout termohrnek, nalít do něj svařákhorký čaj s medem a citrónem anebo třeba teplé kakao a vyrazit na procházku večerním městem. Protože vánoční výzdoba a stromeček na náměstí naštěstí je. A má to i svou výhodu – nebudete se muset mačkat uprostřed davu lidí, a i přesto načerpáte tu pravou vánoční atmosféru.

Čas na Netflix & chill

Až se vrátíte z výletu nebo z procházky a budete doma v teple, můžete cestovat alespoň virtuálně. Buď sjíždět cestopisné pořady, nebo si vzít papír a tužku a sepsat si seznam míst, která budete chtít navštívit, až se celá situace uklidní. Popřípadě koukat na své oblíbené seriály, které se odehrávají v místech, kde byste chtěli žít. A rozhodně byste neměli zapomínat na vánoční filmy – bez nich by to nebylo ono!

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z variant, dobře se bavte a třeba se s námi i podělte o další tipy!

Napsat komentář