Neděle 14.07.2024
Mezi důvody, proč musíte navštívit Francii během zimy, patří nejen Eiffelovka bez davů turistů nebo časově omezená hra v muzeu
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
TRAVEL

Mezi důvody, proč musíte navštívit Francii během zimy, patří nejen Eiffelovka bez davů turistů nebo časově omezená hra v muzeu

Ve Francii si můžete užít krásnou letní dovolenou, ovšem tato země má co nabídnout po celý rok, tedy i v zimě. Například majestátní hory, starodávné vesničky či kouzelné památky. Co vás přesvědčí vyrazit do země snů během zimy? Zjistěte to!

Odpočinek v Chamonix-Mont Blanc 

Ve Francii se nachází mnoho lyžařských středisek s kvalitními sjezdovkami a ceny permanentek i ubytování jsou téměř stejné jako u nás. Navštívit můžete městečko Chamonix-Mont Blanc, které leží v Horním Savojsku na východě Francie nedaleko hranice s Itálii a Švýcarskem. Zavítejte do tamního horského střediska a nenechte si ujít výhled na nejvyšší evropskou horu Mont Blanc. V roce 1924 se v Chamonix dokonce konaly zimní olympijské hry a dodnes je toto město oblíbeným letoviskem zimních sportů.

Můžete se také vydat k údolnímu ledovci Mer de Glace v úbočí Mont Blancu, který je dlouhý asi 12 km anebo z Chamonix zubačkou dojet do stanice Montenvers, u níž se nachází muzeum věnované místnímu ledovci.

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Návštěva tajemné Bretagne 

Po celé Francii naleznete nejkrásnější a nejzajímavější vesnice, které opravdu stojí za vidění. Například v Bretagni spatříte originální domečky, díky kterým budete mít pocit, jako by se zde snad zastavil čas. Bretaň si zachovala svůj původní vzhled, a dokonce i atmosféru. 

Architekturou se Bretaň podobá jižní Anglii, je plná středověkých měst, hradů, zámků a katedrál. Kamenné domy uspořádané v úzkých uličkách musíte určitě vidět, obzvlášť kouzelná je ulička v Pont-Croix. Dále skalnatý mys Fréhel, maják des Poulains či kamenné řady dolmenů i menhirů v Carnacu – největší seskupení je u vesnice Le Ménec. 

Pokud budete unaveni, můžete ochutnat skvělé francouzské jídlo v některé z místních restauraci, ke specialitám bretaňské kuchyně patří Crepes, což jsou palačinky vyrobené z pšeničné nebo rýžové mouky, a rovněž bretaňský Cidre. 

Výlet do Paříže 

Eiffelova věž neboli Eiffelovka tvoří výrazný architektonický prvek Paříže. Byla postavena v roce 1889 kvůli Světové výstavě a pojmenována podle konstruktéra Gustava Eiffela. Původně měla být zbourána, ale zůstala stát na svém místě a dnes je nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Paříži.

Jestli jste „železnou dámu” ještě nenavštívili, můžete tak učinit právě v únoru. Mimo sezónu je výtah v provozu od 9:30 až do 23:45 hodin a schodiště od 9:30 až do 18:30 hodin. Budete mít možnost se pokochat výškou, nadýchat čerstvého vzduchu a obdivovat střechy z vrcholu. Jelikož je hlavní sezóna od 13. května až do 29. srpna, tak se vyhnete davům a úmornému horku.

Poblíž věže se nachází Muzeum Quai Branly, kde třeba najdete uměleckou únikovou hru Esprit – Es-Tu Lá. Navštivte muzeum, kde bloudí duchové snažící se navázat kontakt s těmi, kteří jsou ochotni naslouchat, a zahrajte si originální zábavnou hru, v níž se stanete vědcem specializujícím se na umění a řešte různé hádanky. V muzeu si můžete tuto hru s přáteli užít až do 29. března, čímž si váš zimní výlet v Paříži zaručeně zpříjemníte. 

Tak kdy začnete balit?


Zdroje:

Chamonix: horské středisko s dechberoucím výhledem a lanovkou na Mont Blanc | Magazín Radynacestu.cz

Bretaň – Wikipedie (wikipedia.org)

Eiffelova věž: výška, vstupné – ceník | Cestujlevne.com

Esprit, es-tu là: zábavná umělecká úniková hra v srdci muzea Quai Branly – Sortiraparis.com

Napsat komentář