Neděle 14.07.2024
Benátky: Proč a kdy je navštívit a 6 věcí, které musíte vědět před cestou
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Benátky: Proč a kdy je navštívit a 6 věcí, které musíte vědět před cestou

Ačkoli korona změnila cestování, jak jej známe, stále existují místa, která, zkrátka a dobře, patří na bucket list snad každého jedince. Jedním z těchto míst jsou Benátky. Proč? Kdy? A co je dobré vědět před cestou?

Proč musíte navštívit Benátky?

Italské Benátky jsou vskutku unikátní. Nejenom, že je město postaveno na vodě a protkáno stovkou kanálů, každoročně se tu také koná Benátský karneval, místní architektura je nádherná a město je velmi malebné.

Kdy navštívit Benátky?

Začátek roku

Na přelomu ledna a února se ve městě každoročně koná slavný Benátský karneval. Pokud se zajímáte o historii a literaturu, určitě vám není cizí pojem Commedia dell’arte – divadlo z doby renesance, které je založeno na několika postavách. A právě tyto postavy můžete na Benátském karnevalu potkat. Mimoto jsou velmi oblíbené i masky morových doktorů, ale narazíte také na Bauttu (pozlacená maska bez úst nejčastěji v kombinaci s kloboukem a černým pláštěm), Morettu (maska pro ženy bez otvoru na ústa) nebo Voltu (bílá maska, o které se traduje, že ji v době Benátské republiky použil nejeden vrah).

Léto

Nejvytíženější období roku, ihned po karnevalu, kdy je v Benátkách hlava na hlavě. Počasí je sice krásné a můžete celý den chodit v letních outfitech, ale bude velmi obtížné vyfotit jakoukoli fotku bez miliardy lidí.

Září

V září se ve městě koná Benátský filmový festival. Pro milovníky filmu tedy ideální příležitost k návštěvě.

Podzim

Za mě osobně nejlepší čas k návštěvě. Sice je v Benátkách v tomto období takzvaná Acqua Alta, neboli záplavy, ale město je na tento scénář připraveno a všude vyrostou lávky, po kterých se dá chodit. I přesto nejsou holínky zcela od věci. Velikou výhodou je, že v období záplav se do města nehrnou davy turistů, a vy tak máte ideální příležitost si město projít skoro bez lidí.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Co je dobré vědět před cestou?

V Benátkách platí několik pravidel a doporučení, o kterých je dobré vědět dopředu a řídit se jimi.

Žádné kufry

Pokud je to možné, necestujte s kufry na kolečkách. Raději své věci zabalte do batohu, který můžete pohodlně nosit na zádech. Proč? Jelikož jsou všude v Benátkách jen kanály, znamená to, že všude jsou i mosty. A opravdu nechcete každých pár metrů tahat kufr nahoru a dolů, ještě k tomu po schodech.

Nekrmte sebe ani holuby

V Benátkách nejezte na veřejnosti. Tím mám na mysli, ať se nezastavujete uprostřed náměstí a nevytahujete si svačinku z batůžku. Na pikniky existují vyhrazená místa a nespočet malých i větších restaurací a kaváren. Ptáte se proč? Já osobně se domnívám, že je to kvůli holubům… ale kdo ví.

Nezastavujte se na mostě

Chcete si vyfotit nějaký výhled z tohoto nebo onoho mostu? Nedělejte to v případě, že jde za vámi procesí dalších turistů.

Nechoďte po městě v plavkách

Jste-li v Benátkách uprostřed léta a je horko k padnutí, v žádném případě se na procházku městem nevydávejte v plavkách.

Žádné zámky

Ptáte se, proč je v Benátkách tolik mostů, ale na žádném z nich nejsou k vidění zámky? Je to zakázané.

Nekoupejte se v kanálech

Ačkoli to nejspíš napadne málokoho (vzhledem k tomu, jak bývají kanály znečištěné).

Kromě bodu číslo dvě se dá říci, že v Benátkách je dobré dbát na dobré vychování a dodržovat zásady slušného chování. Pokud se do tohoto krásného města vydáte, budeme rádi, když se s námi podělíte o fotky. A jestliže jste Benátky již navštívili, podělte se s námi o své zážitky a doporučení!

Napsat komentář