Neděle 14.07.2024
Neobvyklé, či tradiční vajíčka? Kde si vychutnáte velikonoční atmosféru?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Neobvyklé, či tradiční vajíčka? Kde si vychutnáte velikonoční atmosféru?

Jsou tady Velikonoce – nejvýznamnější křesťanský svátek. Jsou ale také spojené s lidovými tradicemi a vítáním jara. K Velikonocím patří zejména pečený beránek a barevná vajíčka, ovšem v každém kraji jsou tyto tradice trochu jiné. Kam se vypravit, abyste nasáli tu pravou velikonoční atmosféru?

Dračí Velikonoce

Zavítejte na Hrad a zámek Staré Hrady a budete moct spatřit ojedinělou prohlídku. Vydáte se totiž do pohádky s draky a prožijete Velikonoce docela jinak, možnost máte od 6. do 10. dubna. Užijete si dost zábavy a překvapení objeví děti i dospělí. Ochutnáte sváteční lektvary či různé dobroty a čekají tu na vás mimo jiné princezny, čarodějnice nebo čertice. 

Podívejte se na prohlídkové okruhy a vydejte se do pohádek. Můžete třeba vidět, jak ve sklepené slaví svátky jara vodníci, obři a draci a v Dračím království pestrobarevná dračí vejce. Na hradě už netrpělivě vyčkává dračí král Rozumbraďák XVI. Tak ho přijďte navštívit! 

Splašená vejce 

Zámek v Jindřichově Hradci se otevře na Velký pátek a budou tam až do Velikonočního pondělí probíhat prohlídky. Ale splašila se vejce! Kromě okouzlující gotické malby a renesanční arkády můžete samozřejmě spatřit instalace velikonočních vajíček po prostorách zámku. 

Tato výstava je nazvaná Splašená vejce. Zámecké interiéry první prohlídkové trasy obohatí skoro tisíc vajec mnoha barev a velikostí ve zvláštních kombinacích, které jsou doplněné neobvyklými květinovými dekoracemi. Splašená vejce jistě potěší každého návštěvníka zámku. Přijeďte se podívat do Jindřichova Hradce a zjistit, kam se všude v zámeckých interiérech vajíčka zakutálela.

Velikonoce na zámku Mcely 

Zámek Mcely je místo ve Středočeském kraji, kde se můžete osvěžit živou vodou nebo nasát magickou energii a radovat se z jara.

Od 6. do 10. dubna zažijete na Chateau Mcely Velikonoce plné tradic. Bohatý velikonoční program naplněný tradicemi v srdci jarní přírody Svatojiřského lesa jako například kreativní tvoření, velikonoční pohádku a dětský zpěv si užijí všichni. Zámek navíc provoní mazance, beránci, nádivka, domácí uzené a další lahůdky. Děti se povozí na oslíkovi a rodiče si odpočinou v Mcely Bouquet spa při skvělé masáži. 

Velikonoce v Muzeu MHD 

Také do Prahy dorazilo jaro! Podívejte se do muzea městské hromadné dopravy a přivítejte ho. V pátek 7. dubna můžete přijít do střešovického Muzea městské hromadné dopravy, v němž si upletete pomlázku a ozdobíte vajíčka. Tento doprovodný program je přichystán pouze na pátek. Muzeum bude jinak otevřeno během velikonočních svátků vždy od 9:00 do 17:00 hodin. 

Kromě toho se v tramvajové vozovně ve Střešovicích nachází unikátní sbírka památek z historie městské hromadné dopravy. Jsou tam k vidění technické skvosty, více než čtyři desítky historických vozidel a mnoho dalších exponátů jako modelů, fotografií, historických dokumentů, jízdenek či plánků. A při návratu domů můžete třeba využít historickou tramvaj číslo 42. 

Kam se letos o Velikonocích vydáte?

Napsat komentář