Neděle 14 duben, 2024
3+1 tipy na skvělé zážitky ve Vysokých Tatrách
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

3+1 tipy na skvělé zážitky ve Vysokých Tatrách

Vysoké Tatry jsou pro mnoho lidí místem, které evokuje pocit klidu, dobrodružství, a hlavně nespočtu výletů. Nabízejí toho hodně a my vám ukážeme několik tipů pro nenáročné turisty, kteří se vydávají spíše za zážitky než za turistikou.

Štrbské pleso a aktivity u něj nebo na něm?

Štrbské pleso nemusí být jen jezero, které vidíte ze svého hotelu ve Vysokých Tatrách. Toto jezero je výjimečné i tím, že je přístupné lidem opravdu ze všech stran. Samozřejmě je tu ještě možnost, že ho můžete obejít, a je to tedy pořádná procházka. Během této procházky narazíte kromě krásných výhledů také na naučné tabule, které vám řeknou něco více o přírodě místa, kde se nacházíte.

Druhou možností jsou čluny, respektive plavba po jezeru. Čluny si můžete zapůjčit během sezóny. Cena závisí na počtu osob, ale pohybuje se od 19 do 35 eur. Ten zážitek, ten stojí za to! Na projetí máte 40 minut, což bohatě stačí. Je to trochu adrenalinová záležitost, ale zároveň si užijete spoustu legrace. A samozřejmě získáte ty nejlepší fotky.

Tatras Tower aneb věž snů, kterou musíte zažít na vlastní kůži

Tato věž je ve Vysokých Tatrách novinkou. Má mnoho odpůrců, ale také mnoho lidí, kteří se za ni postavili, protože tento zážitek stojí za to. Není to jen tak obyčejná věž – je vysoká 53 m, na každém patře má naučné tabule, také SOS v případě potřeby a celá je mírně nakloněná.

Zážitek zaručen. Věž je na samém konci krásně široká, takže se do ní vejde více lidí. Na jejím vrcholu najdete prosklenou část, kam se vydávají jen ti nejodvážnější a věřte, že to vypadá snadněji, než je. A také tam najdete síť, která by vás měla unést. Nesmí chybět skluzavka pro děti i dospělé.

Cena je příznivá, vstupenka pro dospělého stojí 13 eur a dostupné jsou i různé slevy. A ty výhledy nahoře? Ty jsou nádherné! Hory budete mít jako na dlani a budete jim zase o kousek blíž. A hlavně je celá věž bezbariérová.

Fotografie: Pixabay (pixabay.com)

Solisko a nahoru lanovkou

Víme, k čemu lanovka, když to zvládnu pěšky. Ale víte co? Lanovka je takový zážitek! V létě opravdu skvělý a pro lidi, kteří ze zdravotních důvodů nemohou nahoru, nebo pro důchodce… výborné.

A pak můžete pokračovat pěšky na Solisko, úplně na vrchol. Cestou dolů se poté zastavte v restauraci Pod Soliskem na chutné jídlo, které vám uvaří za skvělé ceny. Jde o to, že lanovka je skvělý způsob, jak zpřístupnit Tatry lidem, kteří zkrátka nemohou jít pěšky.

Cena za lanovku je trochu vyšší (můžete si koupit jízdenku tam i zpět, nebo jen jednosměrnou), ale stojí to za to. Věřte nám.

Popradské pleso na koloběžkách

Další zajímavostí jsou jistě elektrokoloběžky, které si můžete ve Vysokých Tatrách zapůjčit. Hurá! Ušetříte čas, za pár hodin uvidíte mnoho míst a odnesete si nezapomenutelné zážitky. Půjčit si je můžete ve stáncích, když vyjdete na Štrbské pleso. Je to sice dražší zážitek, ale stojí za to. Pohybuje se od 30 eur za 3 hodiny.

Když vám koloběžku budou předávat, poskytnou vám všechny informace, také bezpečnostní prvky. My jsme si vyzkoušeli trasu na Popradské pleso. A tu můžeme doporučit.

Vysoké Tatry nabízejí spoustu nových věcí, ale někdy jsme skeptičtí a nevyzkoušíme je. Přitom bychom měli dělat pravý opak. Zkoušejme nové věci, vždyť od toho jsou tu… Přejeme vám krásné zážitky ve Vysokých Tatrách!

Napsat komentář