Neděle 14.07.2024
Zářijový prodloužený víkend: Kde ho strávit?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Zářijový prodloužený víkend: Kde ho strávit?

Konec léta automaticky neznamená konec cestování. Do konce letošního roku nás čekají hned dva prodloužené víkendy, které by byla škoda nevyužít. Kde strávit první z nich, který nás čeká již nyní na konci září?

Rozmazlování ve wellness centru

Jestliže vás září zastihlo nepřipravené, nebojte se si to přiznat a dopřejte si řádný odpočinek. Kde? V nějakém stylovém wellness zařízení, kde načerpáte novou energii. Masáže, sauna, vířivka. Toužíte po rozmazlování? Skvělé útočiště vám poskytne:

  • Maximus Resort v Brně
  • Aparthotel Svatý Vavřinec v Peci pod Sněžkou
  • Alchymist Grand Hotel and Spa v Praze
  • Wellness Hotel Ondrášův dvůr v Bílé

Je libo podzimní glamping?

Skvělou kombinací odpočinku a akčního víkendu může být glamping. Ubytujte se v netradičním domku na stromě, špičkově vybaveném srubu nebo populárním týpí. Obliba glampingu neustále roste, a jakmile si jej jednou vyzkoušíte na vlastní kůži, pochopíte proč.

Součástí glampingového ubytování bývá také sauna, takže si před nástupem zimy můžete řádně prohřát kosti a posílit imunitu.

Rychlý útěk k moři či za památkami

Láká vás trávení prodlouženého víkendu v zahraničí? Než se vydáte hledat letenky a ubytování, ujasněte si, za čím chcete cestovat. Výběr je velice pestrý. I v září se můžete vydat k moři, ale pokud u něj plánujete zůstat opravdu jen tento zářijový prodloužený víkend, neopouštějte hranice Evropy. Zajet či zaletět si můžete do Chorvatska, Itálie, Španělska, Řecka, Francie, Bulharska či Albánie.

Podobný seznam států platí i v případě, že chcete víkend strávit poznáváním nějaké metropole. Ztraťte se v uličkám Říma, Paříže nebo třeba Barcelony a ochutnejte nové pokrmy i nápoje.

Ať už si vyberete libovolnou variantu, jak prožít prodloužený zářijový víkend, nezapomeňte na to hlavní – odpočinek. Tak kam se vydáte?

Napsat komentář