Neděle 14.07.2024
3+1 domácí tipy pro krásné rty v zimním období
Fotografie: GrapesMag
BEAUTY

3+1 domácí tipy pro krásné rty v zimním období

Nacházíme se v období, kdy bychom měli věnovat dostatečnou pozornost nejen péči o své tělo a pleť. Často opomíjenou částí našeho obličeje jsou rty, přitom se jedná o jednu z nejkrásnějších částí našeho obličeje. Kůže na rtech bývá velmi jemná a snadno se vysuší a popraská. Rty nás reprezentují a každý z nás chce okouzlovat krásným úsměvem, no ne?

Exfoliace 

Stejně tak jako zbytek těla, i rty se potřebují zbavit staré kůže. Peeling rtům pomáhá vstřebat potřebnou výživu v podobě balzámů a masek na rty mnohem hlouběji a účinněji. 

Oblast kolem rtů, a rty celkově, potřebují jemné zacházení, proto nedoporučuji používat scruby, které aplikujete na tělo. Jsou příliš hrubé a mohly by nadělat spíše více škody než užitku.

Hydratace

Jak bylo zmíněno, hydratace je velmi důležitá, co se týče celkového vzhledu pleti. Stejně tak, jako je nezbytné dodávat tělu a pleti vláhu zevnitř, ji naše kůže potřebuje přijímat i zvenčí, a to v podobě balzámů či masek na rty.

Osvědčená rada je dávat si masku na rty přes noc. Ráno se pak vzbudíte se šťavnatými a jemnými rty, které jsou zbavené suchých šupinek. Přes noc totiž naše pleť odpočívá, a proto dokáže pojmout větší množství účinných látek obsažených v produktech.

Fotografie: Archiv redakce

Produkty proti stárnutí

Tak jako stárne a ztenčuje se vaše pleť a má větší sklon k tvorbě vrásek, jsou na tom stejně i vaše rty. Abyste předcházeli tvorbě jemných linek a vrásek a udrželi vaše rty hebké a mladistvě vyhlížející, měli byste vyhledávat v produktech na rty látky, které vám pomohou proces stárnutí oddálit.

Už jste slyšeli o peptidech? Peptidy mají schopnost obnovit tvorbu kolagenu v pleti a vyhladit ji.

Domácí ingredience

Internet je plný různých návodů a receptů na skvělé masky na rty. Vyzkoušejte například domácí masku na rty z kokosového oleje, trochy medu a skořice.

Kokosový olej má blahodárné účinky a umí skvěle hydratovat. Med má protizánětlivé účinky a skvěle se osvědčil v boji s rozpraskanými koutky. Skořice má jednu úžasnou vlastnost, a tou je regenerace tkání a zjemnění pokožky. 

Jak se staráte o své rty vy? Věnujete jim dostatečnou pozornost?

Napsat komentář