Pátek 1 březen, 2024
Geometrické vzory i pop barev: 5 nejžhavějších make-up trendů pro rok 2024
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

Geometrické vzory i pop barev: 5 nejžhavějších make-up trendů pro rok 2024

V roce 2023 jsme v beauty světě byli svědky odbarveného obočí, make-upu ve stylu coquette a oblíbeného latté make-upu, který si většina z nás zamilovala na podzim. Co ale předpovídají trendy na letošní rok?

Zářivá a přirozená pleť

Již několik let po sobě jsme se bouřili proti silnému glam looku a k předním trendům se zařadil make-up po vzoru „glazed donut“. A tato přirozená estetika zářivé pleti tu s námi zůstává i v roce 2024. Odkloníme se od těžkých podkladů, které skrývají přirozený tón pleti a přijmeme svou přirozenost. A to i v případě, že naše pleť není dokonalá – stačí jen vsadit na kvalitní a lehké produkty. A přiznejme si to, kdo má opravdu dokonalou pleť? Vždyť i celebrity mají akné a jiné nedostatky, které jsou přirozenou lidskou součástí.

Nahé rty

Nahé rty budou dalším trendem v letošním roce. Neberte to ale tak, že není třeba se o rty starat. Naopak. Klíčem k dokonalým rtům je jemný peeling a balzám. Nakonec můžete sáhnout po přirozeném lesku, který podtrhne vaši přirozenou barvu rtů. A mimochodem – na hydrataci nezapomínejte v žádném ročním období! Zatímco v zimě nám rty vysušuje chlad, v létě je to slunce.

Jemně upravené obočí

V předchozím roce bylo obrovským hitem odbarvené obočí. Ale i trendy v obočí se neustále vyvíjejí. Zatímco v 90. letech a na začátku nového tisíciletí jsme se přikláněli k opravdu úzkému tvaru, rok 2024 je o naprostém opaku. Následuje posun k jemnějšímu a krásně upravenému obočí, které můžete lehce vyčesat.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Grafické oční linky

Letos se točí vše kolem očí. A pokud patříte k milovnicím extravagantního vzhledu a očních linek, jásejte. V roce 2024 se nebude troškařit a obrovským hitem budou grafické oční linky. Ty jsou jakousi reflexí futuričnosti a také známkou vaší zručnosti. Různé grafické vzory můžete ještě povýšit na novou úroveň pastelovými očními stíny, které linky jen podtrhnou!

Zářivé barvy

A konečně – zapomínat nesmíme ani na pop barev. Přehlídková mola se hemžila modelkami, které měly oči orámované zářivými a pastelovými tóny jako je modrá. Na jejich tvářích jsme pak mohli vidět korálově oranžovou a pozadu nezůstaly ani rty. Pokud zatoužíte po výrazné barvě, pozornost věnujte jen jedné oblasti. Buď aplikujte oční stíny nebo sáhněte po oblíbené rtěnce. Snažte se nekombinovat vše dohromady.

Zaujaly vás některé make-up trendy a vyzkoušíte je?


Zdroje:

https://www.realsimple.com/2024-makeup-trends-8419542

https://www.byrdie.com/2024-makeup-trend-predictions-8411572

Napsat komentář