Neděle 14.07.2024
3 tipy, jak správně pečovat o své vlasy
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

3 tipy, jak správně pečovat o své vlasy

Znáte ten pocit, když jdete od kadeřníka a vlasy máte lesklé, voňavé a zdravé? Ano, tohle je přesně ten pocit, který bychom chtěli zažívat vždy, když si vlasy upravíme sama doma. Všechno ale jde, pokud jsme ochotní o své vlasy pečovat s láskou.

Vhodné produkty

Mít dobrého kadeřníka pro střih a barvu je jasná věc, ale pečovat o vlasy můžeme doma klidně i my sami. Stačí mít dobré přípravky a vědět, jak se o své vlasy starat. Samozřejmě vše začíná právě správným výběrem produktů. Jestliže si budeme kupovat levnější šampony, protože nám na nich nebude až tak záležet, časem můžeme postupně zjistit, že jsou naše vlasy suché a polámané. Je potřeba si najít produkty vhodné přímo pro vaše vlasy.

Tip: Méně je někdy více a až moc péče může vést k tomu, že budete mít vlasy zplihlé.

Mytí vlasů

Špatné mytí vlasů je bohužel také velké mínus. Vlasy je třeba pořádně namočit teplou vodou, protože tím z nich spláchneme většinu nečistot. Vždy si dáváme mále množství šamponu, rozpěníme, dáme k pokožce a jemně masírujeme a stahujeme do konců vlasů. Nesnažte se vlasy nějak cuchat, zkuste to jemně. Kondicionér nebo masku naneseme do délek, rozhodně ne k hlavě, protože by vlasy u hlavy působily mastně a zplihle. Na zadní straně produktů vždy najdete návod, jak je správně použít. 

Foukání vlasů

Před foukáním doporučujeme termální ochranu, aby vlasy teplem netrpěly. Samozřejmě rozčesat a foukat na střední teplotu. Může se zdát, že správné foukání k ničemu není, ale věřte, že i to je potřeba. Vlasy si nefénujte v předklonu s hlavou dolů, nevypadají pak hezky a dochází k oslabení. Zkuste fénovat po částech a zbytečně nespěchejte, obzvlášť pokud si poté chcete vlasy žehlit. Sebemenší vlhkost při žehlení by vám na vlasech mohla udělat pěknou neplechu. 

Existuje mnohem více rad a tipů, jak o své vlasy správně pečovat, ale tento základ by měl znát každý. Znáte nějaké babské rady nebo máte nějakou svoji vychytávku?

Napsat komentář