Neděle 14 duben, 2024
Proč chladné počasí zanechává pokožku tak suchou?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

Proč chladné počasí zanechává pokožku tak suchou?

Otázka, kterou jsme si alespoň jednou v životě položili snad všichni – proč s příchodem chladných dnů najednou pokožka začíná trpět? Jaká je na ni ta správná odpověď?

Proč je moje pokožka najednou suchá a podrážděná?

Když se změní roční období a ochladí se počasí, klesne úroveň vlhkosti ve vzduchu, což způsobí, že naše kůže bude sušší. To může postihnout každého – všechny typy pleti, každého věku. I když některé změny v životě mohou být pomalejšího ražení – když klesne teplota, netrvá dlouho, než vaše pokožka zareaguje. Problém není ve vaší kůži, ale v životním prostředí. Nepřispívá tomu ani to, že doma zapnete ústřední topení, a to odsaje veškerou vlhkost.

Jak poznám, že je to způsobeno počasím, a ne něčím jiným?

Pokud je to důsledek počasí, běžným znakem je, že pokožka je svědivá a mnohem sušší. Pokud vidíte nebo cítíte rozdíl, pak byste měli zasáhnout a provést základní změny. Pokud neuděláte nic, vaše kůže se může zhoršit a „jen“ pocit svědění se může rychle proměnit v ekzém a dlouho přetrvávající kožní problémy.

Co mohu udělat?

Když se změní roční období, měli byste změnit i produkty, které na pleť používáte. Pěnivý čisticí prostředek obvykle zanechává pokožku sušší, a přestože je v létě fantastický, v zimě byste měli přejít na čisticí prostředek, který neobsahuje mýdlo, a naopak hydratuje. Hledejte spíše krémovou nebo balzámovou texturu než gelovou formu.

Oleje nemusí být vždy tou správnou volbou, protože některé mohou ucpávat póry, nicméně krém na obličej je jistota. Neměl by vám tedy doma chybět takový krém, který hydratuje a povznese vaši pleť, ale zároveň není zbytečně těžký. Pokud máte pleť citlivější nebo aknózní, zkuste se podívat po hydratačním krému, který je fluidní. Zkontrolujte také v seznamu přísad ceramidy, kyselinu hyaluronovou (která je silnou složkou – vypíná pokožku, minimalizuje jemné linky a redukuje známky dehydratace) a glycerin. Ujistěte se, že jsou tyto položky v seznamu vysoko.

Na mastnou nebo aknózní pleť můžete použít krém primárně postavený na kyselině hyaluronové, ale musí být aplikován správně, aby byl vidět jeho plný potenciál. Pro dosažení nejlepších výsledků krému s kyselinou hyaluronovou by měl být aplikován na vlhkou pokožku.

I přesto že na něj můžete slyšet jen chválu, měli byste se držet dál od kokosového oleje. Je ve spoustě produktů, ale nehydratuje; ořechové oleje jsou skvělé ve vaší stravě, ale ne tak dobré pro vaši pokožku.

Další velkou chybou je čištění vodou, která je příliš horká. Extrémní teploty jakéhokoli druhu mohou narušit jemnou rovnováhu pokožky, což může vést k nepříjemnému dehydrování. Nezapomeňte čistit jemným neinvazivním produktem a pouze teplou vodou místo horké, která stále účinně odstraní nečistoty.

A jaké změny provedete ve své beauty rutině letos vy?

Napsat komentář