Neděle 14.07.2024
3+1 tipů na využití marockého jílu aneb Marocký jíl čtyřikrát jinak
Fotografie: GrapesMag
BEAUTY

3+1 tipů na využití marockého jílu aneb Marocký jíl čtyřikrát jinak

My, ženy, máme nejraději produkty, které jsou výhodné a zároveň multifunkční. A přesně takovým produktem je marocký jíl, který je kouzelný svými účinky a možnostmi využití. Znáte všechna kouzla, která tento jíl dokáže?

Pokud ne, tak možná budete překvapeni. A co že to vlastně marocký jíl je? Je to jemná zemina, která se těží na severovýchodě Maroka. Kromě toho, že je vhodný pro všechny typy pleti, dodává naší pokožce potřebné minerály, a díky tomu dokáže absorbovat toxiny a nečistoty. Takže při jeho pravidelném používání odstraňuje zbytky odumřelé kůže, reguluje nadbytečnou činnost mazových žláz a uvolňuje póry. Velkým plusem je i to, že koupě marockého jílu není nijak nákladná – bez problému ho koupíte za 200 korun. I menší balení vám vydrží celkem dlouho, protože ho při každém použití stačí dát jen malou čajovou lžičku.

A nyní se již zaměříme konkrétně na to, na co marocký jíl můžete využít. Základ, tedy marocký jíl, zůstane vždy stejný. Bude se jen měnit dávkování a přidané produkty.

Čistící prostředek nebo peeling

Nejčastější způsob využití marockého jílu – jako čistící prostředek nebo peeling. V tomto případě se marocký jíl smíchá s vodou a několika kapkami arganového oleje. Nezapomeňte pořádně promíchat! Vznikne vám kašička, tu si naneste na předem očistěný a vlhký obličej. Krouživými pohyby vmasírujte do kůže, a nakonec vlažnou vodou omyjte.

Pleťová maska

Druhý a neméně častý způsob využití je pleťová maska. Postup přípravy je téměř stejný, jen je dobré do něj přidat přírodní vodu – buď růžovou, nebo levandulovou, případně kteroukoliv jinou, co máte v oblibě. Tato maska je praktická v tom, že není potřeba si ji nechávat na obličeji kolem patnácti minut a déle. Naprosto stačí pět minut, ale samozřejmě si délku zvolte podle citlivosti vaší pleti.

Mýdlo nebo pasta na čištění těla

Využití marockého jílu se nevztahuje jen na obličej, ale i na celé tělo. Co se týče přípravy mýdla, stačí jíl smíchat pouze s vodou a nanést na tělo. Nezapomeňte ho pak pořádně smýt! Pokud vám jde o intenzivnější čištění vašeho těla nebo vás trápí nějaké kožní problémy, marocký jíl smíchejte opět s nějakou přírodní vodou a s kokosovým olejem. Natřete ho na pokožku a nechejte zaschnout. Po zaschnutí samozřejmě přijde na řadu pořádné umytí.

Šampon

Poslední využití, které si dnes prozradíme, je využití marockého jílu jako šamponu, jelikož zvládne krásně vyčistit pokožku hlavy do hloubky. Zde opět stačí smíchat jíl s vodou a nanést ho ke kořínkům vlasů. Poté, co ho necháte pár minut působit, ho pořádně smyjte, překvapivě. Je opravdu důležité vymýt z vlasů všechnu směs, aby vám tam naopak nepáchala neplechu v podobě splihlých vlasů. 

S pletí dokáže marocký jíl opravdové zázraky, a to i s tou nejjemnější. Tak co, okouzlil vás, nebo si článek musíte přečíst znovu?

Napsat komentář