Neděle 14.07.2024
Grunge beauty je oficiálně zpět: Zapomeňte na česání nebo dokonale nanesenou rtěnku
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
BEAUTY

Grunge beauty je oficiálně zpět: Zapomeňte na česání nebo dokonale nanesenou rtěnku

Nedávné módní přehlídky se vrátily k jednomu téměř zapomenutému trendu, kterým je grunge estetika z 90. let. Necháte se také inspirovat ikonami jako je Courtney Love, Kate Moss nebo Winona Ryder?

Grunge se během týdnů módy dostal do popředí

Všichni ví, že jednotlivé styly se vracejí a jsou světovými návrháři recyklovány. V uplynulých měsících jsme zpět vítali 60. a 70. léta a nyní na řadu přicházejí „devadesátky”, konkrétně grunge estetika.

Grunge si oblíbili současní návrháři, kteří prvky tohoto stylu zařadili do svých kolekcí, což bylo možné vidět i na přehlídkách haute couture na pařížském týdnu módy F/W 2024.

Jak vypadá grunge beauty?

Temné kouřové oční stíny

Grunge 90. let často hraničil s morbiditou a tajemnem. Příkladem může být těžkopádné nanášení zažitých kouřových očních stínů. Ty se aplikují kolem celého oka, a pak se rozmazávají, aby vypadaly autentičtěji, a zkrátka jako make-up, který zažil dlouhou noc v baru. Díky tomuto efektu by vaše oči měly působit nevyspale a líčení poměrně zanedbaně.

Výrazné oční linky

Ruku v ruce s rozmazanými kouřovými očními linkami šly v grunge 90. let především výrazné oční linky. Ty aplikujte na horní víčka a vodní linku oka, a poté je rozmažte.

Hluboké barvy rtů

Sytě hnědé a zemité rozinkové vínové barvy rtěnek byly v 90. letech u rtěnek v módě. Zvažte proto odstíny jako moka, merlot, nebo dokonce hnědé švestky, zejména v matném nebo sametovém provedení. A pamatujte, že rtěnka nemusí být nanesena s geometrickou přesností a dokonalostí.

Rozcuchané vlasy

U grunge účesů platí, že méně je obvykle více. A to doslova. Tam, kde mnoho moderních stylů miluje objem, grunge zahrnuje jakousi plochost, která vyjadřuje chladné cynické sebevědomí. Pokud máte delší vlasy, měli byste usilovat o mírně rozcuchaný vzhled, jemuž lze pomoci texturovacími spreji, nebo zkrátka neučesáním. A totéž vlastně platí i pro kratší účesy.

Ofina a vrstvy

Sekané střihy byly kvintesencí účesů 90. let – od roztomilého pixie Meg Ryan nebo Winony Ryder a dramatických vrstev ve stylu Rachel až po gotické účesy střižené žiletkou. Grunge ke střihu přistupuje po svém a dává přednost roztřepeným neupraveným konečkům a krátké prostříhané ofině.

Pokud se rozhodnete grunge vyzkoušet, na lesk zapomeňte. Matné vrstvy jsou pro tento styl tím pravým ořechovým. Jedinou výjimkou je rozjasňovač, který však také používejte v poněkud omezeném množství. Vyzkoušíte grunge také, nebo dáváte přednost upravenějšímu vzhledu?

Napsat komentář