Středa 22.05.2024
Jak si udržet bezchybnou pleť i během zimy? Máme pro vás 3+1 bezkonkurenčních tipů!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

Jak si udržet bezchybnou pleť i během zimy? Máme pro vás 3+1 bezkonkurenčních tipů!

S příchodem zimy je naše pleť vystavena pořádné zkoušce. První podzimní plískanice vystřídá mrazivé počasí, vítr ze všech stran a do toho ještě smog z okolí – to vše má negativní vliv na vzhled naší pokožky. Střídání teplot, kdy neustále přecházíme z vyhřátých prostor do výrazně chladnějšího venkovního prostředí, také není tím pravým krokem ke zdravé pleti. Jak udržet pokožku v kondici i během blížící se dlouhé zimy?

Dostatečná hydratace

V zimě pokožka obecně produkuje menší množství mazu, který má funkci ochranné bariéry před škodlivými vnějšími vlivy. Z tohoto důvodu je důležité pleť hydratovat pomocí výživných hutnějších krémů. Pro zářivou bezchybnou pleť zvolte přírodní krémy s obsahem antioxidantů.

Pokud chcete extrémní dávku péče, sáhněte po pleťových olejích, které můžete aplikovat před nanesením krému. Při volbě olejů si však dejte pozor na míru komedogenity a vybírejte s ohledem na typ své pleti tak, abyste nenapáchali více škody než užitku a nezpůsobili si výskyt nepříjemných pupínků. Například arganový nebo konopný olej je díky nulové míře komedogenity vhodný pro jakoukoliv pokožku. Naopak olej kokosový či lněný spadá do kategorie olejů s vysokým stupněm komedogenity.

Krém s ochranným faktorem

Odložili jste plavky společně s krémem obsahujícím ochranný faktor do šuplíku s tím, že ani jednu z věcí již letos nebudete potřebovat? Omyl, tedy minimálně v případě krému. Ačkoliv se může zdát, že sluneční paprsky nejsou tolik silné jako v létě, opak je pravdou, a i zanedbatelné množství sluníčka může na pleti způsobit vyrážku.

Abyste se vyrážce nebo jinému podráždění pleti vyhnuli, aplikujte na pleť každé ráno ochrannou vrstvu krému s obsahem SPF. K dostání jsou různé druhy, a tak se nemusíte obávat, že bude na pokožce po krému zůstávat mastný filtr. Pokud chcete pleť sjednotit, vyberte si make-up, který již UV faktor obsahuje.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Maskování

Občas je počasí k pleti opravdu nemilosrdné a pokožka je tak dehydratovaná, že ani ten nejhutnější krém nezajistí dostatečnou hydrataci. V tomto případě je ideální čas na pár minut relaxace s maskou na obličeji. Pokud doma žádnou nemáte, zkuste si ji vyrobit.

Dostatečnou hydrataci a výživu dodá pleti maska z rozmačkaného avokáda a medu, naopak maska smíchaná z oleje, medu a lžičky kurkumy pleť detoxikuje. Pokud chcete mít vyživenou pleť hned po ránu, vyzkoušejte sílu nočních masek nebo aplikujte před spaním na pokožku pleťový krém v silnější vrstvě.

Vyvážená strava a dostatek tekutin

Jak pečovat o pokožku zvnějšku již víte, pro bezchybnou pleť je však nezbytná péče i zevnitř. Tvorba mazu na pokožce se v zimě sice snižuje, to ale neznamená, že byste kvůli tomu měli doplňovat tukové zásoby jídlem.

I přesto, že nadcházející sváteční období svádí k většímu apetitu, přejídání a kombinování sladkých a tučných jídel se projeví především na pleti. Nezapomínejte tedy na vyváženou stravu ani v zimě. To samé platí i o tekutinách. Neopomíjejte pitný režim, který jste se naučili v letním období a dbejte na pravidelnost.

Dopřáváte v zimě pleti správnou péči?

Napsat komentář