Neděle 14.07.2024
5 tipů pro maximální využití řasenky, které potřebujete vědět
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

5 tipů pro maximální využití řasenky, které potřebujete vědět

Husté řasy, nebo naopak dlouhé jako od panenky? Způsoby, jak používáte řasenku můžou zcela změnit váš finální make-up look. Pojďme se společně podívat na profesionální tipy a triky make-up artistů pro maximální využití řasenky.

Pokud jde o řasenku, myslím si, že její nošení je něco, co dělám již automaticky, a každý den ji používám stejným způsobem. Ovšem pokud jde o oční linky, rtěnky nebo bronzer, častěji přemýšlím o tom, jak jejich použití můžu změnit a vytvořit tak zcela jiný vzhled. Máte to taky tak?

Většina z nás má tendenci držet se své oblíbené řasenky, nebo jich máme naopak několik, které měníme v závislosti, zda je ráno, nebo večer. Ovšem budeme-li trochu kreativnější, můžeme zintenzivnit klasické kouřové líčení, vytvořit dokonalé kočičí oko mandlového tvaru, či se dokonce navždy zřeknout umělých řas.

Pro intenzivní kouřový vzhled

Místo toho, abychom řasenkou projížděli řasami nahoru, pracujme s ní do stran, sem a tam (jako když si čistíme zuby), přímo od kořínků řas a do střední délky.

Řasenku nenanášíme až nahoru přes špičky řas, protože nejde o to, aby řasy byly dlouhé, ale aby byly intenzivní. Díky tomu získáme hustotu přímo na spodní části řas, kde ji chceme mít.

Pro dokonalé kočičí oko

Jedná se o klasické podlouhlé oko mandlového tvaru a řasenku nanášíme téměř vodorovně – do stran, ne nahoru skrz řasy. Volíme objemovou řasenku, protože má tendenci být vlhčí, takže když následně zaschne, lépe drží řasy na místě. Objemové řasenky nejsou nejvhodnější pro délku, ale jsou skvělé pro intenzitu a vytváření těchto tvarů.

Aby naše oči vypadaly větší

Musíme zdůraznit střed oka. Volíme běžnou řasenku a projíždíme přes horní řasy a poté, pro zvětšení očí, přímo ve středu řas (nad duhovkou) použijeme volumizující řasenku – ale nanášíme ji svisle, takže pouze překryje, zesílí a zvýrazní střední řasy.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Přirozená vrstva řasenky

Nejprve naneseme naši řasenku pro každodenní použití, a to po celé délce řas. Poté použijeme objemovou – ale pouze na základnu řas, tedy ke kořínkům.

Mix-and-match řasenka

Nepoužíváme stejnou řasenku na horní a dolní řasy – vždy to vypadá lépe, pokud máme na spodním víčku více „peříčkových“ řas. Můžeme použít řasenku speciálně pro spodní řasy (kartáček je menší). Je to velmi snadné, protože nanášíme jen ke kořínkům. Tímto způsobem získáme skvělé a intenzivní krytí – zvláště pokud jsou řasy velmi světlé, blond.

Jak se o řasy vůbec starat?

Klasický a vždy doporučovaný je ricinový olej na řasy a obočí – můžeme jej koupit v jakékoli drogerii a rozhodně skvěle funguje. Stačí jej nanést vatovým tamponem a nechat působit přes noc. Dále můžeme sáhnout po séru na řasy. Pomůže tak řasám růst déle, ale ne nutně silněji a pro většinu žen je toto jasná volba, pokud nechtějí své řasy zatěžovat těmi umělými. V poslední řadě je důležité také správné odličování. Nebojte se zkusit odličovač na bázi oleje, který řasy krásně vyčistí a upraví je tak, že řasy působí přirozeně a méně často vypadávají.

Napsat komentář