Neděle 14.07.2024
7 důvodů, proč používat květové vody
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

7 důvodů, proč používat květové vody

Květové vody jsou takzvaným svatým kosmetickým grálem a staly se nedílnou součástí pečující rutiny. Jelikož se vyrábí parní či parovodní destilací bylin, zachovávají si vysoký podíl aktivních látek a mají blahodárné účinky nejen na pleť, ale i celé tělo. Kromě přírodního složení je jejich velkou výhodou také multifunkčnost. Jakým způsobem je možné květové vody používat?

Odličují a tonizují pleť

Jelikož mají květové vody antibakteriální a antiseptické účinky, hravě si poradí s hojením jizev, zmírněním výskytu akné a působí jako prevence proti zánětům kůže. Kromě odličování jsou květové vody vhodné také k tonizaci pleti, navrací jí vitalitu a potlačují únavu.

Pomáhají k lepší vstřebatelnosti produktů

Pokud chcete zvýšit účinek sér, olejů a pleťových krémů, nastříkejte před jejich nanesením na pleť květovou vodu. Díky ní se veškeré produkty do pokožky lépe vstřebají a zajistí větší hydrataci. Bylinnou vodu můžete aplikovat přímo na obličej nebo smíchat pár kapek s vaším oblíbeným krémem.

Osvěžují pleť

Pleť si zaslouží příjemné osvěžení nejen během horkých letních měsíců. Pro lepší vzhled pokožky můžete nosit květovou vodu s sebou a hydratovat s ní obličej kdykoliv během dne. Kromě osvěžení zafixuje make-up, povzbudí a ochrání před znečištěním z okolního prostředí.

Vhodné do pleťových masek

Připravte si domácí jílovou masku s několika kapkami růžové vody. Jíl ve spojení s květovou vodou pleť vyčistí a projasní. Masku nenechávejte na obličeji zaschnout, ale několikrát ji přestříkněte květovou vodou, abyste předešli dehydrataci pleti.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Poskytují vzpruhu vlasům

Květové vody lze použít nejen na pleť, ale také na vlasy. Jejich pravidelná aplikace dodá vlasům lesk, objem a hebkost. Působí také jako prevence vypadávání vlasů a tvorbě lupů.  

Navozují klid

Díky příjemné vůni jsou květové vody vhodné pro relaxaci. Meduňková voda pomáhá snižovat stres a navozuje vnitřní klid. Heřmánková voda zmírňuje stres a úzkost. Aplikováním levandulové vody na polštář nebo obličej docílíte rychlejšího usínání a klidnějšího spánku. Květové vody můžete použít i do koupelí a dopřát si domácí spa.

Vylepšují chuť pokrmů

Květovou vodou můžete vylepšit své oblíbené pokrmy. Nejvhodnější je pro toto použití růžová voda, která dodá delikátní chuť a netradiční květinový tón. Růžová voda je také vhodná pro detoxikaci a harmonizaci těla.

Napsat komentář