Co je zač balayage, to ví dnes už téměř každý. Už jste ale slyšeli o jeho novém upgradu známém jako moonlights? Tato metoda barvení se šíří po internetu jako lavina.
Mohlo by se zdát, že se na sociálních sítích snad každý týden objeví nový trend lákající všechny ke změně svého vzhledu. Od champagne blond až po caramel brunette – možnosti jsou zkrátka nekonečné. Nejen odstíny si však získávají pozornost. Stejně populární jsou i techniky, pomocí kterých jich lze dosáhnout
Technika balayage se dočkala nového kabátu
Klienti se svých kadeřníků čím dál častěji ptají na konkrétní techniky barvení, místo aby se soustředili na barvu, které chtějí dosáhnout. A i když to není špatně, je důležité přesně vědět, co tyto techniky obnáší. Právě teď se pozornost upírá k moonlights. Nový barvící postup přitahuje pozornost svým zdánlivě bezstarostným přístupem, který spočívá ve volném nanášení odbarvovačů na vlasy, což vede k zářivému vícerozměrnému efektu. Ale stejně jako mnoho jiných věcí, které jsou k vidění online, to není tak jednoduché, jak se zdá.
PŘEČTĚTE SI TAKÉ: PODZIM SI ŽÁDÁ INTENZIVNĚJŠÍ VLASOVOU PÉČI: OSLŇUJTE SVOU HŘÍVOU I BĚHEM SYCHRAVÝCH DNŮ
Co přesně jsou moonlights?
Na rozdíl od tradiční balayage, která používá pečlivou techniku nanášení a prolínání, moonlights vytváří dojem, že kadeřník aplikuje odbarvovač přímo na vlasy. I když to ale vypadá rychle a jednoduše, kadeřníci varují, že co vypadá jako spontánní aplikace odbarvovače, nemusí být ve skutečnosti vůbec odbarvovač. Zatímco proces působí poměrně ledabyle, výsledek je podobný spíše tradiční technice melírování pomocí fólií.
Jak se liší moonlights od balayage?
Na první pohled se zdá, že moonlights jsou bezstarostným příbuzným balayage, ale kadeřníci tvrdí, že to tak úplně není.
Balayage spočívá ve strategickém malování melírů na vlasy rozmáchlými pohyby, aby se vytvořil přirozený sluncem políbený efekt. Tento proces je precizní a kadeřníci odborně rozhodují, kam umístit jednotlivé melíry, aby orámovaly obličej a dodaly mu rozměr.
Moonlights se zdají být spíše náhodným volně plynoucím postupem. Když se na něj však podíváte pozorněji, zdá se, že se místo odbarvovače používá jiný pěnový produkt.

Jaká je tedy realita?
Nejde o to, že by moonlights byla falešná technika, ale o to, že vyžaduje mnohem více strategie než jen nanést odbarvovač a rozetřít ho do vlasů. Na rozdíl od balayage, která se zaměřuje spíše na jemné přirozené odstupňování, se moonlights zaměřují na vytvoření výrazného poutavého kontrastu s přesněji definovaným umístěním. Za úkol mají napodobit přirozený odraz světla ve vlasech. Tato technika se nejlépe hodí k oživení vybledlé blond. To ale neznamená, že na ni nemohou vsadit lidé s tmavšími vlasy. V takovém případě je ale zásah radikálnější, protože vyžaduje intenzivnější zesvětlení.
Komu moonlights lichotí?
Pro tuto techniku melírování se nejlépe hodí vrstvené, vlnité a kudrnaté vlasy. To proto, že díky vlnité struktuře vlasů zářivé tóny vyniknou daleko lépe a plynule se prolnou. Jestliže máte příliš tmavé či nebarvené vlasy, nemuseli byste dosáhnout ideálního výsledku. Hříva by mohla s nesprávně provedeným postupem vypadat flekatě a získat nádech nežádoucích tónů – od oranžové po kanárkově žlutou. Jen zkušený profesionál ví, že se neobejde bez kvalitního vlasového toneru.
Zdroj: Stylist, Refinery29, NewBeauty
$content$