Neděle 14 duben, 2024
Klíč k zářivé a zdravé pleti? Gua sha!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

Klíč k zářivé a zdravé pleti? Gua sha!

Gua sha se stala hitem v péči pleť – a opravdovou hvězdou sociálních sítí – ale proč? Co přesně je gua sha a jak může tento malý kámen nabídnout tolik kosmetických výhod?

Co je gua sha?

Používá se v tradiční čínské medicíně a jedná se o plochý zaoblený nástroj, obvykle vyrobený z jadeitu, růženínu, ametystu či křišťálu. “Gua“ v překladu znamená stisknout nebo pohladit a “sha” odkazuje na vyrážku nebo zarudnutí, jelikož tradiční čínští terapeuti pracují tvrdě a do hloubky – pokožka tak může zůstat jemně červená. Ovšem pro kosmetické výhody vám bude stačit pouze lehčí dotek.

Gua sha uvolňuje svaly, rozhýbá energii a krev a zmírní jakékoli otoky. Zvyšuje cirkulaci krve, která odebírá toxiny a přináší kyslík a živiny. Jedná se tedy o kombinaci masáže a cvičení, které pomáhá uvolnit napětí a zanechává pokožku okamžitě pružnější, zářivější a zdravě vypadající.

Gua sha: Krok za krokem

1. Můžete používat na obličej i tělo, ovšem nikdy ne na suché pokožce. Vždy si pleť nejdříve připravte, tedy odličte se, umyjte a naneste olejíček či sérum, možno použít i vodu. Pro lepší výsledy můžete vložit na 5 minutek před použitím do mrazáku.

2. Držte nástroj naplocho na kůži, nikdy ne kolmo. Masírujte zakřivenou stranou k obličeji a jemnými tahy nahoru a ven, počínaje krkem, linií čelistí, bradou a kolem úst – třikrát až pětkrát na každou oblast. Vždy provádějte krátké tahy pouze jedním směrem, nikoli tam a zpět.

3. Poté přitlačte nástroj naplocho na kůži, pod oči nebo na jakékoli zarudnutí, aby se zklidnilo a odstranily se tak otoky.

4. Pracujte s nástrojem malými horizontálními tahy nad kostí obočí, abyste jej zvedli, nebo jej podržte a zatlačte nahoru, abyste uvolnili napětí.

5. Vaše pokožka může vypadat zarudlá, ale stejně jako zarudnutí po tréninku i toto jen ukazuje na zvýšení oběhu.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Gua sha: Jak často?

Každý den se staráme o zuby a měli bychom dělat totéž s naší pokožkou. I když někteří odborníci doporučují použití jen jednou týdně, frekvence používání závisí na typu vaší pokožky a toleranci vaší pleti vůči této metodě. Jakmile se s tím seznámíte a budou vám tyto techniky pohodlnější, měli byste se snažit používat gua sha alespoň dvakrát až třikrát týdně.

Gua sha: Výsledek

Při pravidelném a správném používání může výsledků být hned několik:

  • Stimuluje oběh
  • Pomáhá produkovat kolagen
  • Zjemňuje jemné linie a vrásky
  • Snižuje otoky
  • Snižuje zánět
  • Snižuje tmavé kruhy
  • Dočasně napne pokožku
  • Snižuje napění

Teď už je jen na vás, jaký tvar bude mít a z jakého kamene vaše gua sha bude. Je vhodné najít ten, který je hladký, zaoblený a odpovídá zakřivení oblasti, kterou chcete ošetřit. Úchop by měl být pro vás taktéž pohodlný.

Zajímáte se o sílu krystalů? Pokud ano, mnoho materiálů běžně používaných ve vysoce kvalitních nástrojích gua sha má vlastnosti, které pomáhají vyčistit vaše čakry. Tak už víte, pro který se rozhodnete?

Napsat komentář