Sobota 20 duben, 2024
3+1 kroků v péči o pleť, bez kterých se v létě neobejdete: Znáte je všechny?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

3+1 kroků v péči o pleť, bez kterých se v létě neobejdete: Znáte je všechny?

Na začátku každé nové sezóny mohou někteří z nás zaznamenat rozdíl ve způsobu, jak se naše pokožka chová, a je důležité si toho všimnout. I přesto, že pořádný přírodní glow je hitem letošního léta, mezi září a mastnotou je tenká hranice! Jsou tu ovšem způsoby, jak změnit naši rutinu pro léto a připravit se tak na slunečnější dny.

Vrstva a textura jako bod číslo jedna 

V zimních měsících jste si mohli dovolit investovat do silnějších a těžších texturovaných produktů. Ovšem s přicházejícím teplejším počasím byste se měli těchto produktů vyvarovat. Spíše než bohatý krémový čisticí prostředek nebo krém na bázi oleje byste měli zvolit výrobky s lehčí strukturou. Výrobky na bázi gelu fungují dobře, protože se snadno vstřebávají a jsou lehké, takže pokožku méně zatěžují. Vytváření lehkých vrstev je klíčové a je to skvělý způsob, jak udržet pokožku hydratovanou, aniž byste měli pocit, že se dusí. V zásadě se zaměřte na hydratační složky jako je kyselina hyaluronová, glycerin, panthenol, aloe vera nebo zelený čaj.

Priorita SPF

Přípravky s SPF by měly být celoročně nezbytnou součástí vaší péče o pleť, a pokud jste je dosud nezahrnuli do své rutiny, je nevyšší čas to napravit! Nanášení SPF 30 nebo 50 pomůže zpomalit proces stárnutí pleti a udrží tak vaši pokožku v bezvadném stavu. Účelem SPF je působit jako bariéra proti UV záření, což ovšem neznamená, že se neopálíte, proto ochranu nepodceňujte a použijte nejlépe SPF 50. SPF nemusí dělat nic jiného, ​​než poskytnout ochrannou vrstvu, takže jej aplikujte jako poslední po hydratačním přípravku a před make-upem.

Při výběru dbejte na to, aby přípravek byl současně nekomedogenní (neucpávající póry). Také volte přípravek dle typu své pleti, nepoužívejte klasické SPF krémy a oleje, které používáte přes léto na své tělo. V dnešní době je na výběr spousta přípravku SPF přímo na daný typ pleti (na mastnou, aknózní, suchou…).

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Správný peeling?

Exfoliace (odstranění odumřelých kožních buněk) je stále důležitým krokem, protože se otepluje počasí, ovšem je také důležité to nepřehánět. Kůže se může rychleji mastit a překrvit, ale také může být náchylná k citlivosti a podráždění. Klíčovou věcí je jemná exfoliace. Výrobky, které obsahují chemické exfoliátory jako je kyselina mléčná, kyselina glykolová a salicylová, mohou způsobit, že je pokožka mimořádně citlivá na slunce. Takže i přesto, že na trhu je dostupných stále více produktů, je potřeba jejich koupi dobře zvážit. Správný přípravek jemně odlupuje nejvyšší úroveň pokožky bez oslabení ochranné bariéry.

Čištění nejen pleti

Produkty, které jste používali loni na jaře nebo v létě, se s největší pravděpodobností nacházejí na konci své životnosti, takže malý úklid vám pomůže zjistit, co už raději nepoužívat. I přesto, že všichni tvrdí, že tento přípravek je nejlepší, tento jim vyléčil akné a tenhle je prostě “must have”, zde platí pravidlo, že méně je někdy více! Zaměřte se na produkty, které vyhovují vám, není třeba schovávat a nakupovat spousty dalších. Nejste si jisti? Vyhledejte pomoc dermatologa, který vám se vším rád pomůže, a nebudete tak muset stále pátrat po tom krému, který bude právě pro vás nejlepší.

Je také ideální příležitost zajistit, aby vaše štětce na make-up byly důkladně čisté! Všichni máme tendenci si je ponechávat o něco déle, než bychom měli, a ony jsou přitom tak náchylné k přechovávání hromady bakterií, které mohou způsobovat ony nežádoucí problémy na naší pleti.

A poslední tip? Nezapomínejte na péči o svoji pleť – stejně tak jako vy po ránu potřebujte šálek kávy, vaše pokožka potřebuje právě vás!

Napsat komentář