Neděle 14.07.2024
Miluje ji Emma Watson nebo Dua Lipa: Ofina na stranu konkuruje curtain bangs a má řadu výhod
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

Miluje ji Emma Watson nebo Dua Lipa: Ofina na stranu konkuruje curtain bangs a má řadu výhod

Indie sleaze revival je v plné síle, což oceňují zejména ti, kterým se už po tomto období stýskalo. A nebylo jich málo. Na scéně se začala objevovat řada indie trendů, včetně ofiny na stranu. Jaké výhody má a jak ji nosit?

Ofina na stranu jako jeden z nejikoničtějších trendů

Ofina na stranu je jedním z nejikoničtějších vlasových trendů přelomu století, kdy si ho zamilovali všichni přívrženci hudebního žánru emo a hardcore, aby jej o pár let později převzaly tumblerky a nosily s indie čelenkami. Není proto tak velkým překvapením, že se popularitě těší i letošní rok. Inspirovat se můžete také u těch největších ikon jako je Zoë Kravitz, Suki Waterhouse, Emma Watson, Dua Lipa a mnoho dalších.

Jaké jsou výhody ofiny na stranu?

Výraznější rysy

Jednou z výhod ofiny na stranu je, že přitahuje pozornost k vašim očím, lícním kostem a čelisti. Tím vytváří lichotivý rám kolem vašeho obličeje.

Všestranný styling

Tato ofina může být upravena různými způsoby. Lze ji nosit za uchem nebo připnout do updo. Ofinu na stranu můžete zkrátka nosit na všechny možné způsoby.

Skrytí nedokonalostí

Ofina na stranu může pomoci skrýt vysoké čelo, nerovnou linii vlasů nebo jiné rysy obličeje, které byste rádi schovali. Má tak potenciál zvýšit vaše sebevědomí. A kdo by tuto výhodu nebral?

Iluze hustějších vlasů

I když ofina na stranu nemusí přímo stimulovat růst vlasů, může vám vytvořit iluzi plnějších a hustších vlasů a dodat tak vašemu vzhledu hloubku.

Jak nosit ofinu na stranu?

Dlouhé vlasy s ofinou na stranu

Jedním z nejklasičtějších střihů je ofina na stranu s dlouhými vlasy. Jedná se o dokonalý způsob, jak tomuto spojení dodat aktuální nádech. A jak na styling? Pomocí konce hřebenu rozdělte vlasy na stranu. Jako vodítko můžete použít oblouček obočí, abyste viděli, kde ofinu rozdělit. Aby účes držel na svém místě, nastříkejte do vlasů lak na vlasy.

Zvednutá ofina na stranu

Patříte také k fanouškům objemu ve vlasech? Jak ho ale dopřát řídkým vlasům? Svou hřívu můžete natupírovat a přelakovat nebo vyzkoušejte jiný produkt, který nastříkáte ke kořínkům ofiny na stranu, abyste ji pozvedli.

Sepnutá boční ofina

Pokud chcete mít vlasy mimo obličej, účes se sepnutou ofinou je přesně to, co potřebujete. Je to efektivní způsob, jak v případě nouze upravit dlouhou ofinu na stranu.

Zapletená ofina na stranu

Nejenže díky zapletení ofiny nebudete mít ofinu v obličeji, ale vytvoříte neuvěřitelně roztomilý boho look, který evokuje atmosféru 70. let. Jak na zapletení? Rozdělte ofinu na tři stejné prameny, poté ji zapleťte do francouzského nebo holandského copu podél linie vlasů a zastavte těsně za uchem. Cop upevněte sponkami.

Jaký typ ofiny máte nejraději vy?


Zdroj: stylecaster.com, glamour.com

Napsat komentář