Neděle 14.07.2024
5+1 tipů, jak posunout úpravu obočí na další úroveň
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

5+1 tipů, jak posunout úpravu obočí na další úroveň

Pokud jde o zdokonalení obočí, i ta nejmenší vylepšení mohou změnit celý váš výsledný make-up look. Díky schopnosti zvýrazňovat, podporovat a dodávat vašemu obličeji tvar je vaše obočí právě to, na čem stojí za to strávit čas. Ať už je tedy to vaše přirozeně řídké, husté, nebo odolné vůči úpravě, nezoufejte – máme pro vás několik rad.

Sledujte svůj přirozený tvar, ne trendy

Bojujete s neustálým pokušením následovat nejnovější trendy a snažíte se je aplikovat při úpravě vašeho obočí? Navzdory tomu, že právě teď jsou v módě hranatější „chlapecké“ tvary obočí, tento styl ve skutečnosti nemusí fungovat pro váš obličej. Obočí bude vždy vypadat nejkrásněji a pomůže vám zvýraznit rysy obličeje, pokud budete následovat svůj přirozený tvar. Správný tvar vám dokonce pomůže odpoutat pozornost od nedokonalostí, zvětšit oči, či dokonce ubrat pár let.

Dodejte řídkému obočí sílu

Jestliže je úprava obočí až posledním krokem během vašeho líčení, nejprve vatovým tampónem přejeďte přes chloupky dozadu a dopředu, abyste odstranili primer i make-up, o kterém jste si ani neuvědomili, že tam je. Pokud tak neučiníte, může váš produkt na obočí vypadat křídově, drolit se a nedosáhnete tak požadovaného efektu.

Nyní již k samotné úpravě. Pokud si nejste jisti, kde začít, oční stíny budou pro vás tou pravou volbou. Tenkým štětcem jemně nanášejte po celé délce obočí. Postupně přidávejte vrstvy, dokud nedosáhnete požadované sytosti. Můžete také použít paletku stínů a pohrát si tak s tóny a přechody.

Jste-li již v úpravě zkušenější, budete potřebovat tužku a řasenku na obočí. Nejprve obočí učešte řasenkou na obočí. Pokud máte chloupky světlejší, volte maximálně o 2-3 tóny tmavší, brunetky či černovlásky mohou použít řasenku i čirou. Díky učesání uvidíte, která místa prosvítají a je potřeba je dokreslit tužkou. Tužkou dělejte raději četněji jemné, tenké tahy, nevybarvujte.

Vytvořte texturu 

Pokud jste doposud používali pouze tužku k vyplnění obočí, nyní by mohl být vhodný čas na přehodnocení. Různé pomůcky nabízejí různé textury, takže pokud hledáte jen lehké vyplnění světlých oblouků, vyhněte se produktům, které jsou navrženy tak, aby vytvářely definovaný, super strukturovaný vzhled. Gely a řasenky jsou skvělé díky nabídce velkého množství barev  – vaše obočí sice učešou, ale pouze mírně barevně zvýrazní.

Tužky a stíny jsou však výborné pro vytvoření výraznějšího vzhledu, vyplnění mezer a přidání barvy a tvaru obočí.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Obočí také potřebuje výživu

Upravené obočí je jedna věc; měkké, lesklé oblouky a zdravé silné chloupky jsou docela něco jiného. Abyste svou hru s obočím posunuli na další úroveň, budete potřebovat každodenní rutinu a oleje. Cokoli obsahující ricinový nebo arganový olej je sázka na jistotu, protože oba mají vysoký obsah esenciálních mastných kyselin a vitaminu E (dvě přísady chválené pro jejich schopnost podporovat růst vlasů a opravovat poškozené folikuly).

Dva, tři, čtyři odstíny

Spíše než myslet na své obočí jako na oblouk monotónních barev, vytvořte jemný přechodový efekt pro přirozenější plný vzhled. Nejprve naneste na přední část obočí světlý odstín, který je podobný vaší přirozené barvě vlasů, poté přidejte odstín, který je tmavší než váš přirozený odstín, a naneste jej do středu oblouku. Směrem ke konci obočí naneste odstín ještě o tón tmavší a štětečkem mírně rozetřete, abyste dosáhli plynulého přechodu mezi barvami. Tímto se přidá definice a jemná struktura obočí.

Korektor může udělat velký rozdíl

Může to být nejstarší trik každé vizážistky, ale použití korektoru nebo krémové báze pod obočí je stále jedním z nejlepších způsobů, jak vytvořit ostrý okraj a přesněji definovaný tvar. Může také dělat zázraky, když zamaskuje všechny zbloudilé chloupky, které se při tvarování minuly. Nejpřirozenějšího výsledku dosáhnete nanesením korektoru před nanesením základu nebo make-upu, abyste je mohli smíchat a vyhnuli se příliš zvýrazněné linii.

A jak udržet obočí v tom nejlepším tvaru co nejdéle?

Je důležité si pamatovat, že byste měli s obočím zacházet se stejnou péčí jako o vlasy, zvláště pokud pravidelně používáte odličovač, make-up a další kosmetiku. Pokud jste tak ještě neučinili, zařaďte péči o obočí do své ranní i večerní rutiny.

Napsat komentář