Pondělí 22 duben, 2024
5 beauty nástrojů, které vám doma nesmí chybět
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

5 beauty nástrojů, které vám doma nesmí chybět

Existuje důvod, proč všichni kosmetičtí profesionálové denně používají řadu beauty nástrojů. Může se to zdát nudné či zdlouhavé, ale jedná se o zkratku k nádherné, zářivé a zdravé pokožce! Již po krátké době můžete vidět velké rozdíly. Co vše potřebujete vědět? Známe nejlepší techniky i to, jak tyto nástroje používat jako profesionál.

Nejlepší pro nastartování oběhu: Suché kartáčování

Kartáčujte suchou očištěnou pokožku od dekoltu směrem nahoru malými krouživými pohyby, pokračujte směrem nahoru a ven, vyhýbejte se jemné oblasti okolo očí.

Lymfatické uzliny reagují na lehký dotyk, takže netlačte zbytečně moc. Nebojte se, pokud kůže zčervená – je to jen důkaz, že se vaše pokožka prokrvuje. Dále postupujte podle své rutiny obvyklých sér a hydratačních krémů.

Suché kartáče na obličej však nelze zaměňovat s čisticími kartáčky. Ty jsou nejčastěji sonické a jsou navrženy tak, aby byly použity společně s čisticími prostředky k hloubkovému čištění a zjemnění pokožky.

Nejlepší pro masáž a relaxaci: Gua sha & face roller

Od zlepšení krevního oběhu až po zpevnění pokožky – všichni víme, jaké jsou výhody praktické masáže těla. To stejné platí i pro naši pleť.

Co se skrývá pod pojmem Gua Sha, jaké jsou výhody a jak správně masáž provádět už víte díky jednomu z našich minulých článků.

Druhým nástrojem je Face roller, který je obvykle vyroben z jadeitu, růženínu nebo jiného krystalu a je navržen tak, aby masáž s ním stimulovala krevní oběh, zklidnila pokožku, a tím snížila svalové napětí a otoky; do pokožky se díky tomu dostane více živin a kyslíku. Okamžitě oživí, pozvedne a zlepší tak váš celkový vzhled pleti.

Pro lepší výsledky uchovávejte svůj váleček chlazený, v lednici. Zatímco většina krystalových obličejových válečků zůstává přirozeně studená, použití extra chlazeného nástroje stahuje póry a probouzí unavenou tvář na konci dlouhého dne (nebo brzy ráno). Používejte jej dvakrát až třikrát týdně, po dobu nejméně pěti minut, a rozdíl uvidíte již za pár týdnů.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Nejlepší pro hydrataci: Microneedling

Mikrojehličkování je dalším velmi oblíbeným ošetřením v lázních a na kosmetických klinikách. Nejprve je však důležité upozornit na rozdíl mezi profesionálním microneedlingem a tím domácím. V obou případech se jedná o proces, ve kterém je zařízení obsahující ultrajemné jehly používáno k vytváření drobných vpichů na kůži. Zní to děsivě? Nebojte!

Při provádění profesionálem jde o vytvoření kontrolovaného poranění kůže, které následně způsobí, že bude kůže rychleji a lépe pracovat, aby se uzdravila. Mírné poranění stimuluje růst kolagenu, který pak zlepšuje vzhled některých jizev a vrásek. Doma je však ošetření přirozeně méně invazivní, působí pouze povrchověji. Účelem domácích mikrojehličkování je pomoci účinným látkám proniknout hlouběji do pokožky, což má za následek lepší účinnost produktu.

Je ovšem důležité používat správné vybavení. Ujistěte se, že kupujete zařízení určené pro domácí použití. A postupujte podle pokynů; nenechte se zlákat a nepoužívejte jej častěji, než je doporučeno!

Nejlepší pro čistou a zářivou pleť: LED maska

Bez léků a neinvazivní, bezproblémová, vědecky podporovaná, ve skutečnosti je spíše uklidňující – řeč je o LED masce. Pomocí technologie schválené NASA (aby pomáhala při hojení ran u astronautů) ji nyní lze použít k léčbě pupínků, povzbuzení zdravého růstu vlasů, stimulaci produkce kolagenu.

Jaké jsou rozdíly v barvách LED?

Použití je jednoduché. Zabíjí bakterie, které způsobují akné. Když bakterie akné absorbují modré světlo, uvolňují porfyriny, které ničí bakterie, aniž by poškodily pokožku. Použití červeného světla je o něco složitější, jelikož existují různé odstíny, které fungují v různých hloubkách pokožky. Některé působí na zvýšení průtoku krve, pomáhají tvořit nové buňky a podporují hojení ran (dokonce odstraňují jizvy) a mají protizánětlivý účinek.

Ačkoli je na trhu spousta dalších pomůcek pro masáž pokožky, vždy je důležité myslet na to, že někdy je méně více, a tak ani v tomto případě není dobré péči překombinovat. Vždy myslete na to, že každá pleť je jiná, a tak si vyžaduje i unikátní péči. A jaké nástroje jste doteď používali vy?

Napsat komentář