Neděle 14.07.2024
Skandinávský bob je trendy letní střih, který vyhovuje všem typům vlasů
Fotografie: Freepik (freepik.com)
BEAUTY

Skandinávský bob je trendy letní střih, který vyhovuje všem typům vlasů

Zdá se, že letos šílenství kolem všemožných variant bobů neutichá ani v nejmenším. Pokud vašemu stávajícímu účesu chcete dopřát letní upgrade, vsaďte na skandinávský bob!

Co je skandinávský bob?

Existuje několik důvodů, proč se necháváme inspirovat skandinávským stylem. Tamní dívky jsou minimalistické a hrají si s úhly a tvary až neuvěřitelně elegantním cool-girl způsobem. Jaký je ale skandinávský bob?

Klasický bob je obvykle střižený k linii čelisti nebo těsně pod ni, takže rámuje obličej a zvýrazňuje rysy. Skandinávský bob je naopak definován svou neostrostí a čistotou. Skvěle tak doplňuje skandinávský módní styl, který v současné době zahrnuje blejzry s výraznými rameny. Skutečným vrcholem tohoto účesu je linie vlasů a pěšinka na straně, kterou nositelky mají k přehození vlasů.

Účes ideální pro všechny typy vlasů

Tím, že je skandinávský bob rovný střih po bradu, je zároveň ideální pro všechny typy vlasů. Jde o to, aby byla tloušťka rovnoměrná od kořínků ke konečkům. Pokud máte trochu kudrnatější nebo strukturované vlasy, není špatný nápad mít několik jednoduchých vrstev skrz, aby vlnky a kudrliny vynikaly.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: DAD BOB JE NOVÝ TREND PRO VŠECHNY, KTEŘÍ CHTĚJÍ VYVINOUT MINIMÁLNÍ SNAHU, A PŘITOM VYPADAT MAXIMÁLNĚ STYLOVĚ

Jak upravit skandinávský bob

Tento střih se v podstatě stylizuje sám, a proto jeho obliba roste. Klíčem k úspěchu je dokonalé přehození, které závisí na způsobu, jakým vlasy vysušíte a následně upravíte. Pokud je máte rovnější, skvělým způsobem úpravy je fénování, abyste své hřívě zanechali objem. Pokud máte vlasy více vlnité nebo kudrnaté, je lepší se ujistit, že si necháte bob ostříhat na sušších vlasech, aby vynikla vaše přirozená textura.

Bez ohledu na to, jestli nosíte bob rovný, vlnitý či kudrnatý, můžete ho na závěr doplnit vyhlazujícím krémem nebo lesklým sprejem, abyste získali skandinávský nádech.

Klíčová je péče

Nezapomínejte na to, že péče hraje prim, a to úplně vždy. Proto se nebojte používat sérum, které zamezí krepatění, čímž získáte dokonalý letní uhlazený bob, který se hodí pro všechny letní příležitosti.

Vyzkoušíte toto léto kratší střih i vy?


Zdroj: stylist.co.uk, marieclaire.co.uk

Napsat komentář