Neděle 14 duben, 2024
5 tipů na použití růžové vody a návod k její výrobě
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

5 tipů na použití růžové vody a návod k její výrobě

Téměř každá žena miluje růže, ovšem ne každá ví, že se z růže vyrábí kosmetické poklady, a to růžová voda a olej. Růže je jedna z nejžádanějších a nejpoužívanějších ingrediencí ve světě kosmetiky, parfumerie i kuchařství. Víte, co vše byste o ní rozhodně měli znát?

Multifunkční a skvěle účinná pleťová i vlasová kosmetika. Růžová voda má zklidňující vliv na pokožku našeho těla, pleť jemně tonizuje a zklidňuje. Nejen účinky vody z růží jsou blahodárné, ale taky vůně, která zmírňuje pocity strachu a úzkosti a zklidňuje psychiku.

Účinků růžové vody si byli vědomi již naši předci, kteří ji hojně využívali, a tak se stala nejstarší používanou květovou vodou. Už staří Řekové a Římané používali růže pro své rituály. První výroba začala ve starověké Arábii.

Možná jste se někdy setkali s pojmem vonící zlato, tak je často nazývaný produkt vyprodukovaný z růží, protože na jeden gram produktu potřebujete 10 kilogramů květin.

Není růže jako růže, pouze z růže damascénské nebo růže stolisté vzniká tento zázrak. Oblíbené značky, které vyrábí kvalitní růžovou vodu i olej, jsou Purity Vision nebo Renovality. Pokud si spíš potrpíte na samovýrobu, i to je možné.

Návod k výrobě

Příprava je jednoduchá a výsledky jsou zaručené! Ingredience na menší množství, které uchovávejte z několika důvodů v ledničce, osvěží vás a déle vydrží. Použijte hrst okvětních růžových plátků asi ze dvou růží, 250 ml destilované vody, cedník a vyvařenou uzavíratelnou skleničku nebo nádobku. Nezapomeňte nádobu opravdu dezinfikovat nebo sterilizovat, aby se vám v ní nevytvořily bakterie.

Postup

Okvětní lístky otrhejte a omyjte pod tekoucí vodou. Poté je vložte do hrnce, přelijte vroucí kojeneckou vodou a přiklopte pokličkou. Takto je nechte stát, a to do doby, než voda v hrnci nevychladne na pokojovou teplotu. Přes sítko sceďte vodu do připravené vysterilizované uzavíratelné skleničky. Volte nádoby spíše ze skla, protože plastové jsou náchylnější k množení bakterií.

Pokud jste si vodu vyrobili doma nebo si ji zakoupili v drogerii, máme pro vás 5 tipů, jak růžovou vodu použít.

5 tipů na použití

1. Pokud máte suché a nepoddajné vlasy, pro snazší rozčesávání vlasů po umytí bez kondicionéru aplikujte rovnoměrně do délek trochu růžové vody. Nejenom, že vlasy snadněji rozčešete, ale také je posílíte a budou vám krásně vonět. To ocení snad každá žena.

2. Růžovou vodu aplikujte na vatový tampon a použijte večer k odlíčení make-upu a dočištění pokožky, zatímco ráno vám poslouží místo pleťového tonika. Růžová voda je skvělá i do domácí marmelády, obzvláštní i domácí sirupy.

3. Růžová voda je skvělým pomocníkem pro fixaci make-upu. Ráno naneste klasicky make-up a zafixujte ho růžovou vodou, kterou aplikujete pumpičkou.

4. Tip v létě! Růžová voda má skvělé zklidňující účinky na všechny typy pleti. Naneste po opalování, při zarudnutí pokožky nebo svědění nebo při ekzémech.

5. Přidejte trochu růžové vody do doma vyrobené masky na obličej, umocní tak pozitivní účinky, zjemní pokožku, vypne ji a posílí.

Pokud jste o růžové vodě slyšeli poprvé, doufáme, že jste se nechali inspirovat a vyzkoušíte ji. Rozhodně nebudete litovat! Jestliže si budete růžovou vodu vyrábět doma, určitě nás označte na Instagramu #bloggersre, abychom mohli sdílet vaše zkušenosti.

Napsat komentář