Středa 22.05.2024
5 šatů na zimu, které si zamilujete už teď
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

5 šatů na zimu, které si zamilujete už teď

Milujeme šaty – a nejen v létě. Namísto jemných a přiléhavých modelů jsou již teď velmi oblíbené trendy kousky pro chladné období. Tkaniny jsou těžší, barvy slavnostnější a lemy delší. Že zima a šaty nejdou dohromady? Těchto 5 šatů vás přesvědčí o opaku!

Sametové šaty

Ať se nám to líbí, nebo ne, bez sametu se tuto sezónu prostě neobejdeme. Pokud je tato látka na letní měsíce až příliš těžká, na zimu je ideální. Ale protože samet je sám o sobě dost opulentní, zbytek vzhledu by měl být doladěn decentními šperky, jednoduchými botami a žádnými zbytečnými doplňky.

Saténové šaty

Přejděme k pravému opaku sametu. Satén je mnohem měkčí a není ani zdaleka tak těžký jako samet. Díky svému lesklému povrchu působí elegantně a žensky. Protože saténové šaty vyzařují nádech spodního prádla, robustní materiály jako vlna nebo kůže zajistí zajímavý mix, a zároveň vás ochrání před zimou.

Kožené šaty

Určitě i vy máte ve skříni koženou bundu nebo sukni. Ale vlastníte už kožené šaty? Ne? Pak je právě teď ten správný čas, protože bez nich v zimě nic nebude fungovat. Úzké, v tlumených barvách jako je koňakově hnědá, zelená nebo vínově červená a vyrobené z nejkvalitnějšího materiálu – takové kožené šaty musíte mít. Abyste však v šatech nevypadali jako domina, zkombinujte je například s jemným svetrem nebo příjemným kardiganem.

Květinové šaty

Tento trend tu rozhodně zůstane. Pokud jste se květinových vzorů nemohli nabažit na jaře a v létě, nádhera květů na oblečení vás bude provázet i v zimě, kdy základní tón potemní. Pokud přidáte široký pásek, vysoké boty a příjemný vlněný kabát, nemůžete udělat chybu.

Zvířecí vzory

Zvířecí vzory jsou zpět a zaslouží si místo ve vašem šatníku. Ať už jde o lva, nebo krajtu – žádný outfit se v současné době neobejde bez těchto oblíbených potisků. Protože šaty se zvířecím potiskem jsou samy o sobě nepředvídatelné, můžete je zkombinovat se sakem v neutrálních barvách nebo kabátem v hnědé či béžové barvě. Pokud jste fanoušky módy, nebojte se porušit pravidla, vynikněte a odvažte se nosit zvířecí potisk jako profesionál.

Co vy a šaty? Nosíte je?

Napsat komentář