Neděle 14.07.2024
7 největších trendů z milánského týdne módy: Od červené až po librarian-core
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

7 největších trendů z milánského týdne módy: Od červené až po librarian-core

Týdny módy právě nyní nabízejí spoustu trendů, ale jsou to také street style outfity, které nám často slouží jako inspirace pro náš šatník. Ať už vás nebaví nosit každý den ty samé džíny, nebo jen hledáte něco nového, co by vašim outfitům vdechlo trochu více života, seznamte se s několika módními recepty na jaro, které si brzy osvojíte.

Síla červené

Pokud jste poslední půlrok usnuli na vavřínech, možná vám uniklo, že barva, kterou byste měli zařadit do svého šatníku, je červená. Od hlavy až k patě – téměř každý návrhář ve svých kolekcích představil něco s červenou barvou. Pro dokonalý jarní vzhled doporučujeme zakomponovat akcentující doplňky prostřednictvím kabelky, bot, punčoch, šátku nebo vlasového doplňku.

Mikro šortky a černé punčochy

Krátké šortky jsou na cestě na vrchol a byly také hvězdami milánského street stylu. Samozřejmě, že vzhledem k tomu, že se toto italské město stále pohybuje v teplotách pod 15 °C, bylo nutné zavést alespoň nějaký prvek praktičnosti a řešením byly punčochy.

Denim

Snad nejjednodušším trendem z milánské pouliční scény, který se v posledních dnech objevuje všude, je denim. Od jemného zdobení až po zcela monochromatické looky – denim opět dostal svůj upgrade. Ať už v kombinaci s příjemným úpletem, roztomilým střihem, nebo elegantním sakem, vždy upoutá pozornost.

Neutrálnost od hlavy až k patě

Ani tuto sezónu se nedalo vyhnout přílivu bílých outfitů. Ať už se jedná o sukně, nebo kalhoty, tento trend klasické bílé barvy vždy zaujme. Pozor však na polití nebo kaluže.

Široká ramena

Oversized oblečení je již dlouho jedním z klíčových módních trendů – od kabátů s odvážnými rameny až po blejzry, která jsou dostatečně dlouhé na to, aby se z nich staly šaty – tento pouliční styl zahrnuje téměř vše od ležérního až po večerní a společenské oblečení. Je to ideální způsob, jak se obléknout a dodat šmrnc téměř jakémukoliv outfitu.

Průsvitnost a pleteniny

Nelze popřít, že průsvitné látky právě nyní zažívají své chvíle slávy, a to nejen na červeném koberci. Jak ale tento riskantní vzhled nosit, aniž byste vypadali příliš extravagantně a přehnaně? S příjemným úpletem.

Librarian-core

Košile a kravaty možná nepatřily k vašim tipům, ale módní influenceři si velmi rychle a s lehkostí osvojili tento vzhled estetiky školní uniformy.

Napsat komentář