Neděle 14.07.2024
8 základních kousků, které na jaře nesmí chybět žádné Francouzce: Nejen trenčkot, svetr nebo šátek
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FASHION

8 základních kousků, které na jaře nesmí chybět žádné Francouzce: Nejen trenčkot, svetr nebo šátek

Začíná jaro a k němu letos patří smršť pestrých barev a odvážných vzorů. Pokud jste ale spíše zastánci minimalismu, Francouzky jsou tu od toho, aby vás se svým jarním kapslovým šatníkem zachránily. Které základní kousky jim letos nesmí chybět?

Jarní šatník každé Francouzky se skládá z elegantních a nadčasových kousků, které vás budou provázet celou sezónou. Jsou to kousky, které můžete nosit znovu a znovu a po mnoho dalších let. Francouzky totiž sází na investici do kvalitních kousků, díky kterým budou vypadat sofistikovaně a elegantně bez ohledu na roční období.

Slip dress

Jedním ze základních kousků jsou slip dress. Tyto šaty nikdy nezklamou – ať už jde o jakoukoliv denní dobu, rok, nebo příležitost. K šatům můžete vynést vysoké podpatky, nebo klidně tenisky, a navíc jsou neuvěřitelně sexy!

Trenčkot

Ať už jste Francouzka, nebo ne, ve vašem šatníku by neměl chybět trenčkot. Pro jarní dny, kdy převládá aprílové počasí, je totiž opravdu úžasným parťákem.

Flare jeans

Baggy jeans se s námi sice drží už od 90. let, ale v šatníku Francouzek je nenajdete. Tyto ženy totiž sází na flare jeans! Jejich elegantní střih se dá snadno a s minimálním úsilím, ale s maximálním efektem zakomponovat do jakéhokoliv outfitu.

Oversized blejzr

Oversized blejzr je sám o sobě základem šatníku každé ženy. Jedná se o kousek, který můžete vynést prakticky k čemukoliv, a to včetně výše zmíněných slip dress.

Bretaňský svetr

Bretaňský svetr je sice francouzské klišé, ale zároveň je to klasika, na kterou spoléhají ty nejvíc cool ženy. Název tohoto kousku odkazuje na francouzskou oblast Bretaň a tamní námořníky. Tento oděv se nicméně proslavil díky Coco Chanel, která jej oblékla během svých prázdnin na severu Francie v roce 1916.

Květinový top

Stejně jako květinové midi, i květinový top se na jaře stává nezbytností. Můžete si zachovat jednoduchost a vynést jej s oblíbenými džínami nebo vsadit na šortky a žabičkové podpatky.

Vesta

Vesta může skvěle fungovat s oblekem i bez něj. Tento kousek se sice těšil obrovské popularitě už loni, ale letos s námi ještě zůstává.

Hedvábný šátek

Francouzky si potrpí na kvalitu. A tou hedvábný šátek rozhodně je! Můžete ho uvázat kolem krku, abyste při sebemenším vánku nenachladli, nebo do vlasů.

Už máte některý z basic kousků jarní Francouzky doma?


Zdroj: whowhatwear.com, lavieongrand.com

Napsat komentář