Neděle 14.07.2024
Bonne journée! Těchto 5 kousků budete potřebovat na dovolené ve Francii
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Bonne journée! Těchto 5 kousků budete potřebovat na dovolené ve Francii

Sezóna dovolených je v plném proudu a většina z nás se ráda inspiruje módou Francouzů. Jejich smysl pro styl přesahuje hranice a Francouzky jednoduše vědí, jak vypadat trendy – ať už na pláži v Portu, na procházce po městě v Aténách, nebo v malé fince na Mallorce. Bez kterých kousků se Francouzky neobejdou a neměly by vám na dovolené chybět?

Šátek

Jakákoli pokrývka hlavy je v létě nutností. Slunce obvykle pálí poměrně silně a ochranu potřebují nejen vlasy, ale i pokožka hlavy. Mohou to být klobouky, kšiltovky, ale Francouzky si zakládají zejména na barevných šátcích ve vlasech. Ty zajišťují, že vlasy zůstanou na svém místě a nebudou při mořském vánku divoce poletovat.

Lněné košile

Francouzský styl lze popsat slovy lehkost a jednoduchost. Volná lněná košile tento životní styl dokonale ztělesňuje. Můžete ji snadno nosit přes plavky a bikiny, ale také ji kombinovat jako hladký top s kalhotami nebo sukní. Lněná košile je absolutním must-have léta. Zejména v odstínech jako bílá, černá, béžová, khaki a krémová. A kdo má rád barvy, může se rozhodnout i pro jemné pastelové odstíny.

Slaměné a proutěné tašky

Krásné slaměné nebo proutěné tašky jsou ztělesněním francouzské elegance. Jsou praktické, hodí se ke každému vzhledu a jsou absolutně vhodné pro teplé letní dny. Není divu, že se Francouzky bez slaměné tašky neobejdou ani na dovolené. Kromě plážového ručníku poskytují prostor také pro vodu, ovoce, oblíbenou knihu a opalovací krém.

Slipové šaty

Do každého kufru by se měl vejít alespoň jeden elegantní kousek. Při příjemných večeřích nebo plážových večírcích se Francouzky spoléhají na dámské slipové šaty pro tyto příležitosti. Lesklá a splývavá látka vypadá naprosto elegantně a dá se skvěle kombinovat se sandály nebo gladiátorkami. Přehoďte přes ně plátěnou košili a letní vzhled je kompletní.

Trojúhelníkové bikiny

Navzdory všem novým trendům je klasika je někdy nejlepší. Francouzky proto raději sázejí na kousky, které jsou naprosto nadčasové a dají se nosit několik let. Trojúhelníkové bikiny jsou klasické a lze je nosit i jako náhradu topu.

Napsat komentář