Neděle 14.07.2024
Dejte sbohem podpatkům a přivítejte pohodlí aneb Největší trendy v obuvi roku 2024
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FASHION

Dejte sbohem podpatkům a přivítejte pohodlí aneb Největší trendy v obuvi roku 2024

Rok 2024 je rokem bot bez podpatku – to je jisté. Aktuálně jsou totiž vysoké podpatky v kolekcích návrhářů a v ulicích měst módy jako Kodaň, Londýn nebo New York k vidění už jen zřídka. Na plochých botách můžete pohodlně procházet každodenním životem, aniž byste se museli bát bolesti nohou. Které modely jsou obzvlášť oblíbené a proč díky tomuto trendu už nepotřebujete podpatky k dosažení dokonalého vzhledu?

Pantofle

Již nejen na doma! Tento trend obuvi sice není úplnou alternativou podpatků, ale v současné době se pozornost zkrátka zaměřuje na domácí obuv a slip-on boty. K nim patří také boty s podšívkou, které znamenají víc než jen pohodlí. Noste je například k elegantním kouskům, kalhotám, košilím a kabátům, abyste dosáhli trendy kombinací. Pro pohodlnější vzhled si nazujte pantofle k ležérním džínům.

Preppy boty

Pokud se zajímáte o předpovídání módních trendů, jistě víte, že nás čeká nová vlna preppy stylu. Jde o estetiku, která je inspirována elitními studenty, a tak trochu vypadá, jako byste každý víkend trénovali golf. Elegantní, lehce buržoazní módní fenomén s sebou přináší trend obuvi, který ho dokonale odráží a připomíná směs oxfordek a mokasín.

Lakované mokasíny

Klasické pánské mokasíny aktualizovaly svůj vzhled a tento trend obuvi vstupuje v roce 2024 do nového kola. Nyní se nosí s lesklým lakovaným povrchem, který má obzvlášť elegantní nádech. Jedinou otázkou zůstává, zda si vyberete klasický, nebo robustní model, a zda se přikloníte ke zlatým, či stříbrným akcentům.

Mary Janes

Letos se bez nich neobejdete. Trend bot Mary Janes dosahuje absolutního vrcholu, protože dodává outfitům ženský akcent inspirovaný vintage stylem a připomínají elegantní vzhled Pařížanek. Tyto sladké a ženské boty mají nízký podpatek, řemínek přes nárt a kulatou špičku. Můžete je nosit k mom jeans a roláku anebo je kombinovat s tvídovým lookem. Zkrátka francouzsky!

Balerínky

Balerínky zůstávají trendem i v roce 2024, ale trochu se změní. Nyní se mohou třpytit v metalických odstínech, mohou být zdobené detaily, jako jsou mašle a kamínky, nebo mít cool leopardí vzhled. Přitahují pozornost a nudným outfitům dodávají svěžest.

Je jasné, že trendy obuv bez podpatku vládne a vládnout bude. Od balerínek a mokasín až po výrazné Mary Janes – dokonalá kombinace pohodlí a módního šmrncu.

Napsat komentář

  • Kateřina 19.03.2024 v 04:38

    Ano, já od doby, kdy jsem začala studovat v 80 letech v Olomouci, byla nucena kvůli kočičím hlavam změnit obuv. Takže nízké tenisky, botasky baleriny, sandálky, vše bez podpatku a konečne mám klid