Neděle 14.07.2024
Kovbojské boty, růžová a volány: Seznamte se s módním trendem, který má na svědomí country 
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FASHION

Kovbojské boty, růžová a volány: Seznamte se s módním trendem, který má na svědomí country 

Písničku Texas Hold ‚Em od Beyoncé slyšel už každý. A stejně tak se každý snažil napodobit tanec k ní. Ve světě hudby country pomalu přebírá nadvládu, o čemž bylo možné se přesvědčit u Miley Cyrus nebo Taylor Swift, které country předznamenalo její současnou kariéru. A je to právě country, které se nyní dostává i do fashion světa. Vyzkoušíte si trend „coquette cowgirl” také?

Co je coquette cowgirl?

Coquette cowgirl je klasická country estetika, které se navíc přidává koketní šmrnc. Místo klasických džínů popadněte džínové šortky nebo sukni, na nohy nasaďte sexy kovbojky a jako svršek zvolte volánový top nebo šněrovací korzet. Inspirovat se můžete například u country zpěvačky Dolly Parton nebo v současné době u Beyoncé, která do stylu coquette cowgirl začlenila spoustu roztomilých detailů jako volánová krajka, zdobená francouzská manikúra a malá kabelka pokrytá srdíčky.

Inspirace u celebrit

Možná jste zaznamenali, že i Lana Del Rey koketuje s country. Koneckonců, její album Lasso je tímto žánrem proseté a zpěvačka na svém instagramovém účtu dává jasně najevo, že jí je tento styl blízký. Během svého vystoupení na Gracelandu dokonce oblékla minišaty z 60. let a jezdecké boty.

Pro neformálnější pojetí trendu se podívejte na Bellu Hadid, která oslavila své 27. narozeniny ve stájích. Měla na sobě jinak klasický kovbojský vzhled s bootcut džíny a kloboukem, ale zvolila dívčí akcenty jako je spona na opasku ve tvaru srdce.

Jak se obléct jako coquette cowgirl?

Vsaďte spíše na pastelové barvy

Pokud si budete chtít vyzkoušet žhavou estetiku jara a léta v duchu coquette cowgirl, je pochopitelné, že pastelové barvy budou tou nejlepší volbou. Mezi top odstíny patří baby růžová, lila, pastelově modrá, ale i bílá.

Klasické kovbojky

Co byste to byli za coquette cowgirl, kdyby ve vašem repertoáru chyběly kovbojky! Můžete vsadit na osvědčenou klasiku ve světle hnědých barvách nebo obejmout svou vnitřní koketu a nazout bílé nebo růžové kovbojky se srdíčky.

Volány, kam se podíváte

Volány budou letošní jaro a léto úplně všude. A především budou doplňovat estetiku koketující kovbojky. Je dobře známo, že volány umí být nejen dívčí, ale i pořádně sexy a romantické. Proto si v tomto duchu pořiďte top nebo šaty.

Bílé retro šaty

Bílé retro šaty v někom mohou evokovat nádech Lolity nebo připomínat spodničku… A vlastně nebude úplně daleko od pravdy. Zrovna tento typ šatů nicméně do coquette cowgirl skvěle zapadá a trendy bude v kterékoli délce. Pokud byste je chtěli přece jen ještě povznést o úroveň výš, doplňte šaty o výrazný opasek.

Mašle ve všemožném podání

Co má koketa a kovbojka společného? Přece mašle! A nemusíte je nosit jen ve vlasech. Můžete si je uvázat kolem krku, pasu nebo sáhnout po kabelce s nimi.

Kovbojský klobouk nesmí chybět

Sluníčko nás konečně začíná hřát a my se co nevidět budete poohlížet po nové pokrývce hlavy. A samozřejmě, že žádné správné kovbojce nesmí chybět ani kovbojský klobouk! I v tomto případě uděláte dobře, když sáhnete po světlých pastelových odstínech.

Napsat komentář