Neděle 14.07.2024
Letošní trendy v oblasti šperků se nemusí příliš snažit, aby si získaly pozornost
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Letošní trendy v oblasti šperků se nemusí příliš snažit, aby si získaly pozornost

Nový rok s sebou každoročně přináší spoustu odvážných módních trendů, a tak je poměrně snadné přehlédnout, co se děje v oblasti šperků. Každý, kdo si pamatuje, co se dělo na začátku roku 2000, ví, že doplňky hrají ve výsledném outfitu obrovskou roli. Které byste si tedy měli letos pořídit?

Rozety

Trojrozměrné květy budou v plném rozkvětu od jara do léta. Uznávaní návrháři se rozhodli uchopit vzor okvětních lístků v dramatičtějším pojetí. V oblasti doplňků se tak objevily květinové čelenky, brože a chokery, které si zamiloval Chanel. Stejně tak pofrčí květinové náhrdelníky, náušnice nebo pásky, jak jsme to mohli vidět u Simone Rocha nebo Blumarine.

Náramky na kotník

Díky návrhářům jako jsou Paco Rabanne a Miu Miu se na trhu objevuje spousta kotníkové módy. A je tu i jeden šperkařský trend, který si zamilují snad všichni – je jím náramek na kotník. Zvolit můžete něco elegantního a jednoduchého, například zlaté náramky jako od Fendiho, nebo se můžete inspirovat perleťovou variantou à la Simone Rocha.

Vliv oceánů

Kromě temně modré, kterou si oblíbili návrháři jako Bottega Veneta, Versace a Ferragamo, se návrháři jako Collina Strada a Schiaparelli ponořili do hlubin, aby zde načerpali inspiraci. Vznikly tak chokery a přívěsky, které vypadají jako mořské hvězdice, humři, krabi a další mořští živočichové.

Super velikost

Pokud pro vás není náhrdelník ve stylu mořské hvězdice tím pravým, vsadit můžete na něco jednoduššího a oversized! Letos to jsou maxi šperky, které budou patří k předním trendům v oblasti doplňků. Ať už se jedná o dlouhé, nebo skulpturované náhrdelníky či náušnice, letos platí pravidlo, že čím větší, tím lepší.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Mašle

Rok 2024 se nese ve znamení mašlí. V posledních sezónách získává na popularitě řada dívčích módních trendů a mašle byly spatřeny všude. Od přehlídkových mol až po červený koberec. Díky této konkrétní ozdobě získáte velmi trendy vzhled, který nelze nemilovat.

Výrazné stříbrné kousky

Velké a krásné stříbrné šperky zažily v kolekcích SS24 veliký boom. Zatímco The Attico umístilo stříbro do náhrdelníků, Valentino vsadil na náušnice a Tory Burch pro změnu na stříbrné náramky. Podle značek Chanel, Ralph Lauren a Burberry nicméně platí, že více je více, pokud jde o zdobení dekoltu. Špičkoví návrháři tak sází na vrstvení náhrdelníků, jako by právě vrcholila festivalová sezóna.

Výrazné náušnice

Výrazné náušnice si oblíbili například Valentino, Prabal Gurung a Gucci. Pokud vám ale nošení pouze jednoho nápadného kousku způsobí, že se budete cítit napůl nazí, vsadit můžete na asymetrický pár, jaký nabízí značky jako Etro a Erdem, čímž získáte opravdu jedinečný půvab.

Máte už některý z trendy doplňků doma, nebo šperky nejsou vaším šálkem čaje?

Napsat komentář