Pátek 1 březen, 2024
Návrat 70. let i milénia nebo vliv barvy roku: 6 největších brýlových trendů pro rok 2024
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Návrat 70. let i milénia nebo vliv barvy roku: 6 největších brýlových trendů pro rok 2024

Trendy v seznamování, trendy v oblasti krásy, módní trendy… Nejen kabelky, šperky nebo džíny podléhají trendům, protože i brýle už nejsou jen vizuální pomůckou, ale stylingovým nástrojem a doplňkem, který dotvoří každý outfit. Otázkou zůstává pouze to, které modely a designy budou obzvláště oblíbené tento rok…

Cat-eye

Brýle s tlustými obroučkami a obrysy – kočičí oči budou jistě jedním z největších trendů roku 2024. Bez ohledu na styl a vzor jsou tyto modely neuvěřitelně cool. A co je na nich nejlepší, mají univerzální tvar, který lichotí téměř každému typu obličeje.

Trend brýlí 70. let

Stejně jako módní trendy se i my vracíme v čase a inspirujeme se stylem brýlí ze 70. let. Oblíbené jsou opět teplé zemité barvy jako je hnědá, oranžová a jemně průhledná. A pokud jde o tvar obrouček, sázíme na skvělý vintage styl a retro vzhled.

Letecké

Klasické letecké brýle oslavily svůj comeback v loňském roce, ale ani v roce 2024 se nechceme vzdát jejich nadčasového vzhledu. Aviator brýle jsou pravděpodobně nejznámější a díky svému retro šarmu jsou i dnes nepostradatelné.

Široké rámy

Trendem je také odklon od tenkých jemných obrouček k širokým nápadným brýlím, protože vyjadřují osobní styl a skutečně vyniknou. Obroučky jsou mnohem širší, mají nápadný tvar a vypadají masivněji. A který design je obzvlášť IN? Ten hranatý!

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Pastel a Peach Fuzz

Pro všechny, kteří dávají přednost decentnějším brýlím, máme skvělou zprávu: modely v jemných pastelových tónech budou v roce 2024 patřit mezi hlavní trendy v oblasti brýlí. Obzvláště populární je nyní trendy barva Pantone „Peach Fuzz”. Pokud jde o tvary, vše je možné a povolené a vy si můžete vybrat podle svého vkusu a typu obličeje. I zde mohou být obroučky o něco silnější.

Librariancore

V neposlední řadě jsou trendem, na který se letos zaměříme, brýle v estetickém stylu knihovny. Díky Belle Hadid a současnému trendu Librariancore se tyto brýle staly nedílnou součástí všech „It-girls”. Díky dokonalé kombinaci 90. let a Y2K jsou stále tím nejlepším módním statementem!

Které brýle mi sedí?

Jakmile vstoupíte do obchodu s brýlemi, můžete se cítit zahlceni množstvím možností a rozhodování na základě nekonečného výběru tvarů, materiálů a cenových relací není zrovna snadné. Proto je nejlepší vzít s sebou někoho, komu důvěřujete, a nechat si poradit od personálu. Nicméně, brýle budete nosit několik let, takže v konečném důsledku bude rozhodující, zda se v nich budete cítit pohodlně a zda se vám budou dobře nosit.

Jaký typ brýlí máte v oblibě vy?

Napsat komentář