Pátek 1 březen, 2024
Logománie nebo plyš: Módní trendy, které jsou momentálně IN i se kterými se loučíme
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Logománie nebo plyš: Módní trendy, které jsou momentálně IN i se kterými se loučíme

Rok 2023 byl z módního hlediska pestrý a různorodý. Ať už se jednalo o „quiet luxury trend”, nebo estetiku 90. let, téměř každý si našel to své. Nyní, když jsme otočili poslední list v kalendáři, je ideální čas podívat se dopředu. Které módní trendy nás čekají a se kterými se naopak loučíme?

Kovbojské vs. motorkářské boty

Není pochyb o tom, že kovbojské boty byly během roku 2023 v popředí. Nyní jsou na seznamu přání milovníků módy zejména motorkářské boty a můžeme předpovídat, že humbuk kolem nich bude pokračovat i v roce 2024.

Cargo vs. maxi džínové sukně

Díky trendu Y2K se v roce 2023 na našem módním radaru objevily cargo sukně. Zatímco v uplynulém roce byl tento módní kousek klíčem k mnoha cool streetovým stylům a těšil se mimořádné oblibě, v roce 2024 ho nahradí klasika – dlouhá džínová sukně. Návrhářské značky předvedly džínové maxi sukně na módních přehlídkách jaro/léto 2024 a tento módní trend je již nyní oblíbený u fashion influencerů.

Cropped vs. svetr se spadlými rameny

„Croppnuté” kousky byly jedním z nejžhavějších módních trendů roku 2023 – od svetrů přes saka až po klasické crop topy. Zájem o zkrácené svetry však upadá a nyní se prosazuje nový styl – svetry se spadlými rameny. Poptávka po vzhledu s „holými” rameny vzrostla a lze jej snadno realizovat například i se šaty.

Plyšové klobouky vs. čepice s kožešinovými bambulemi

Plyšové kabáty již dlouho neodmyslitelně patří k zimní módě. A do plyšové rodiny přibyl také nový přírůstek – klobouky z plyšového materiálu. Nejenže vypadají zajímavě, ale také vás zahřejí. Čepice dodá vkusný a módní šmrnc zejména jednoduchým outfitům. Naopak klobouky s oversized bambulkami z pravé kožešiny jsou konečně out.

Pletené čepice vs. čelenky

Čepice jsou i letos zimním trendem. Jedná se o ty pletené se širokým okrajem, který zajišťuje, že vašim uším bude ještě více teplo. Béžová, bílá nebo světle šedá patří rok co rok mezi trendy barvy pro všechny, kteří potřebují změnu od černé, šedé a hnědé. Čelenek bychom se letos naopak měli vyvarovat.

Čepice ve výrazných barvách vs. háčkované čepice

Sytě zelená, jasně oranžová, zářivě růžová – tyto výrazné barvy jsou skvělým kontrastem zejména k monochromatickému vzhledu v jemných barvách.

Uvolněné střihy

Doby přiléhavého a nepohodlného oblečení jsou pryč. Svět módy nyní upřednostňuje uvolněné střihy, které se vyznačují nestrukturovanými siluetami, oversized blejzry, volnými kalhotami a volně splývajícími šaty. Tento trend spojuje pohodlnou estetiku s nadčasovou elegancí.

Logománie od hlavy až k patě

Éra logománie od hlavy k patě ustupuje do pozadí a móda se nyní přiklání k minimalističtějším značkám. Loga sice stále hrají svou roli, ale jsou zakomponována vkusněji a důraz je kladen spíše na kvalitu, design a řemeslné zpracování.

Jednobarevné outfity

V poslední době je hitem jednobarevné oblékání. Monochromatické outfity, ve kterých nosíte různé odstíny jedné barvy, vytváří upravený a šik vzhled. Tento trend vám umožní experimentovat se základními barvami jako béžová a pastelová, nebo dokonce s výraznými odstíny jako jasně červená.

Móda je neustále se vyvíjející oblast, do které trendy přichází a zase ji opouštějí. Připravte se tedy osvěžit svůj šatník a osvojte si dynamickou tapisérii nejnovějších módních trendů.

Napsat komentář