Neděle 14.07.2024
Met Gala 2024 se koná již dnes: Jeho téma umožní být velmi kreativní a překvapit
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FASHION

Met Gala 2024 se koná již dnes: Jeho téma umožní být velmi kreativní a překvapit

První květnové pondělí se každoročně koná legendární Met Gala a pokaždé představuje jiné téma, které určuje nejen výstavu v Metropolitním muzeu umění v New Yorku, ale také vzhled pozvaných hvězdných hostů na červeném koberci. A i v roce 2024 bude Met Gala velmi speciální.

Jaké je téma Met Gala 2024?

Téma Met Gala 2024 zní téměř jako z pohádky – je jím Sleeping Beauties: Reawakening Fashion. V překladu tedy Spící krásky: Probuzení módy. Pokud se vám okamžitě vybavila Šípková Růženka a krásný princ, jste dost daleko od pravdy. Téma je spíše zaměřeno na dávno spící, a tedy téměř zapomenutou módu a látky.

Představených 250 kusů by mělo pocházet ze stálé sbírky muzea. Zajímavé je, že některé z nich nebyly nikdy zpřístupněny veřejnosti, protože jsou vzhledem ke svému stáří velmi křehké. Sbírka je údajně stará 400 let. Kromě těchto kousků ze 17. století ale nebude zapomenuto ani na novější modely, například od Stelly McCartney.

Výjimečná bude i forma prezentace výstavy. Měla by být modernější, s využitím rozšířené reality, počítačově generovaných obrazů, videoanimací, které by měly pomoci vdechnout historickým materiálům nový život. Výstava pak bude veřejnosti přístupná po skončení Met Gala od 10. května do 2. září 2024.

Jak by mohlo vypadat téma Met Gala 2024 v podání hvězd červeného koberce?

Na rozdíl od loňského roku, kdy byla inspirace vzhledu díky tématu Karla Lagerfelda rychle jasná, je letošní téma Met Gala 2024 mnohem abstraktnější. Jak ho tedy hvězdy zvládnou předvést na červeném koberci?

Hosté a návrháři se mohou inspirovat historickým významem výstavy a například moderně reinterpretovat historické šaty pro tuto příležitost.  Do centra pozornosti by se mohly dostat návrhy poseté lesklými látkami, jemnými krajkami a složitými výšivkami. Nepochybně lze očekávat jak moderní interpretace, tak i převzetí klasické pohádkové módy. Celebrity se mohou ukázat ve splývavých šatech dlouhých až na zem, objemných sukních a dramatických vlečkách, které budou evokovat pocit ženskosti a starosvětského šarmu. Návrháři a stylisté tak budou mít před sebou vzrušující výzvu najít inovativní způsoby, jak toto téma na červeném koberci nově interpretovat.

Téma také vyzývá k zapojení kreativity, pokud jde o siluety a design. Návrháři mohou posouvat své hranice a experimentovat s objemnými šaty, architektonickými tvary a abstraktními interpretacemi. Určitě se tedy dočkáme různých stylů, od éterických a romantických až po odvážné a avantgardní.

Celebrity a návrháři mohou rovněž podpořit udržitelný a environmentálně uvědomělý výběr a začlenit vintage nebo repasované kousky, upcyklované materiály nebo se rozhodnout pro ekologický design.

Konkrétní odpověď se samozřejmě dozvíme už dnes, 6. května 2024. V den, na který mnozí netrpělivě čekali.


Zdroj: insider.com

Napsat komentář