Neděle 14.07.2024
Peplum hlásí návrat: Naučte se ho nosit tak, abyste byli trendy
Fotografie: Envato Elements (elements.envato.com)
FASHION

Peplum hlásí návrat: Naučte se ho nosit tak, abyste byli trendy

Peplum styl slaví v letošním roce své módní znovuzrození. Víte, čím se tento trend z roku 2010 vyznačuje a jak ho nosit tak, aby vám lichotil a byli jste trendy?

Slovo peplum původně v řečtině označovalo skládané dámské šaty. Takto nazývaný střih se dnes vyznačuje tím, že je přiléhavý na horní části těla a směrem k bokům se rozšiřuje. Užívá se především pro topy a halenky, někdy i saka a šaty. V roce 2010 byl k vidění v kombinaci s balerínami a úzkými džínami a peplum kousky byly považovány za absolutní must-have v dámském šatníku.

Jak už to u trendů bývá, tento styl rychle zastaral a stal se nemoderním. S příchodem letošního jara se peplum však znovu objeví a vy byste ho měli mít ve svém módním hledáčku také. Dokonce i módní značky jako Ganni a Jacquemus předvádí peplum ve svých nejnovějších kolekcích. Už se také nemůžete dočkat, až tyto romantické a sladké siluety budete stylovat?

Jak nosit peplum top?

Peplum lze nosit neformálně, během všedního dne. Halenky a topy tohoto střihu se nejlépe kombinují s volnými kalhotami a klasickými džínami. Pokud máte rádi něco nápadnějšího, zvolte například vzorované, pruhované nebo leopardí kalhoty. K nim se vždy hodí roztomilé baleríny, Mary Jane nebo páskové sandály, které celému outfitu dodají nádech romantiky.

Pokud chcete obléci peplum sako, pro obzvlášť oku lahodící outfit zvolte dvoudílnou kombinaci se sukní a la „business look”.

Jestliže se rozhodnete pro širší peplum šaty, můžete je zkombinovat s teniskami a sportovními ponožkami nebo pevnými motorkářskými botami a získat tak cool rockový vzhled.

A co vy? Zařadíte tento trend také do svého šatníku?


Zdroj: msn.com, mybestbrands.de

Napsat komentář