Sobota 20 duben, 2024
Špičaté, nebo raději kulaté s mašlí? Balerínky slaví svůj návrat!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION

Špičaté, nebo raději kulaté s mašlí? Balerínky slaví svůj návrat!

Jsou elegantnější než tenisky, pohodlnější než vysoké podpatky a půvabnější než mokasíny. Balerínky letos slaví svůj módní comeback, a proto jsou základem šatníku pro mnoho módních fanoušků. Které modely jsou aktuálně trendy a jak je moderně kombinovat?

Pravděpodobně nejpřekvapivější módní návrat sezóny mají na svědomí balerínky. Na přehlídkových molech v New Yorku, Londýně, Miláně nebo Paříži je bylo možné vidět ve všech možných variacích. Od klasických balerínek se zakulacenou špičkou, přes minimalistické až po neobvyklé modely s nýty, pásky, slingbacky a blokovými podpatky.

Správný styling je nezbytný, aby tyto boty nevypadaly dětsky, ale moderně a dospěle. Balerínky milují kontrast a dají se skvěle kombinovat s ležérními, sportovními, ale i pánskými outfity jako jsou široké džíny, cargo kalhoty nebo saka. Balerínky se samozřejmě skvěle hodí k šatům a sukním, k minimalistickým i moderním střihům a různým materiálům.

Tip: Pokud si chcete opticky prodloužit nohu, sáhněte po špičatých modelech. Aby se efekt dostavil, měli byste zvolit kratší kalhoty, které nechávají odhalený kotník. U špičatých balerín se často stává, že musíte zvolit o velikost větší boty, protože špičatý tvar znamená, že oblast prstů a celý model je o něco užší.

Takhle nosíme balerínky

V teplém období nečekáme na nic jiného než na světlé barvy. Stříbrné balerínky se skvěle hodí k topu, saku a širokým džínům, což vytvoří dokonalý hravý outfit pro teplé dny.

Také celočerná kombinace funguje perfektně. Široké šaty z žerzeje (lehký až středně těžký úplet) s páskovými balerínami v černé barvě a mikro kabelkou – jednoduchá klasika, kterou milujeme.

Džínovina a jednoduchý top v kombinaci s blejzrem vytvářejí dokonalý klasický look, který doplňují chutné kostkované baleríny a dodávají celému outfitu elegantní nádech.

Basic top, rovné džíny, kabelka a kulaté balerínky s mašlí – dokonalá kombinace, která funguje opravdu pokaždé.

Těmto chybám se vyhněte

Pokud z hygienických důvodů nechcete nosit baleríny naboso, je nejlepší použít bavlněné ponožky určené přímo do nich. Měli byste se však ujistit, že jsou zastřižené tak, aby nebyly vidět.

Balerínky nenoste, pokud jsou velmi opotřebované. Zejména pak, pokud je podrážka viditelně zničená.

Pokud nechcete v balerínách vypadat příliš konzervativně, použijte jako návod naše výše uvedené příklady stylingu. Obecně však platí, že baleríny s hranatou nebo špičatou špičkou vypadají moderněji než ty s kulatou špičkou.

Pro fanoušky historie módy

Výraz „balerína“ pochází z italštiny, znamená „tanečnice“ a označuje plochou nazouvací obuv, která za svůj název vděčí vizuální podobě s baletními střevíčky. Proslavila je však až hvězda filmu „Snídaně u Tiffanyho“ Audrey Hepburn v 50. letech 20. století, kdy tato herečka hledala boty, ve kterých by vypadala elegantně, ale nebyla vyšší než její filmový partner. Návrhář obuvi Salvatore Ferragamo její přání splnil a mánie po balerínkách byla na světě.

Napsat komentář