Neděle 14.07.2024
Y2K éra končí a nahrazuje ji dobře známý styl vyjadřující touhu po svobodě i světovém míru
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
FASHION

Y2K éra končí a nahrazuje ji dobře známý styl vyjadřující touhu po svobodě i světovém míru

Volné džíny s nízkým pasem, crop topy nebo krátké sukně – Y2K byl a je jedním z největších módních fenoménů posledních let. Nyní se poprvé po letech na obzoru objevuje stylistická změna, která by jej mohla do konce roku nahradit. Je čas na návrat vzdušnosti, lehkosti a hravosti. Jak moderně nosit boho styl, jakými ikonami se inspirovat a proč se hippie glamour tak dokonale hodí do dnešní doby?

Boho je zpět!

Boho je klasický styl ovlivněný hnutím hippies 60. a 70. let. Vyznačuje se jemnou estetikou, která zahrnuje touhu po svobodě. Osvícení, světový mír a životní styl úzce spjatý s přírodou se staly jádrem hnutí hippies, což se odrazilo i v módě.

Styl nové subkultury byl okamžitě označen jako bohémský a dodnes stojí za klíčovými kousky jako vyšívané halenky, tuniky, široké džíny, dřeváky a romantické šaty či přírodními materiály jako semiš a barvami. Boho styl si pomalu našel cestu do světa módy, jeho legendárními ikonami jsou dvojčata Olsenova, stylistka Rachel Zoe nebo Nicole Richie.

Módní trend zpečetila přehlídka Chloé sezónu podzim/zima 2024. Debut kreativní ředitelky Chemeny Kamalis se nesl ve znamení nostalgické bohémy. Nebyla to však jen značka Chloé, kdo ohlásil velký návrat boho. Tento styl byl k vidění také na přehlídkách značek Zimmermann, Ermanno Scervino a dalších módních domů, a to v podobě bílých krajkových, splývavých volánových šatů s koženými botami nebo kaftanů s květinovým zdobením.

@mbymia888

Chloé FW2024 | the flowing dresses were tucked into the knee high boots, the boho chic chloé girl is definitely back for 2024!🤩 | #chloe #chloefashionshow #pfw #pfw2024 #fallwinter #bohochic #fashion #runwaymodel #runway #model #fashionweek #fyp

♬ suara asli – DENII – DENII

Jak nosit boho moderně?

Boho styl je novodobě interpretován zdrženlivě a s minimalistickým nádechem. Přestože se na přehlídkových molech objevily ženské a romantické detaily jako krajka nebo volány, styling nebyl přeplněný vzory, vrstvami ani doplňky. Díky tomu nyní boho působí moderněji a elegantněji. Splývavé látky dodávají šmrnc a jsou ideální pro teplé dny.

Boho vzhled dotvoříte přirozeným make-upem, rozpuštěnými vlasy, čelenkou ve vlasech a velkými kulatými slunečními brýlemi.

Pokud jde o barevnou paletu, myslete na zemité tóny a přírodní textury, které odráží krásu přírody. Od sytě hnědých a teplých terakotových až po jemné zelené odstíny. Vsaďte také na kousky z organické bavlny, lnu a konopí.

V dnešním světě není nic příjemnějšího než nostalgická retrospektiva. Trend boho dostal v roce 2024 moderní nádech a myšlenka hnutí hippies, které tento styl formovalo, nemůže být aktuálnější. Protože dnes toužíme po klidu, chceme žít svobodně a nezávisle, a přesně takové poselství boho nese.


Zdroj: stylemachine.au, dailyfreepress.com

Napsat komentář