Neděle 14.07.2024
3+1 českých filmů na Netflixu, které stojí za zhlédnutí
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FUN

3+1 českých filmů na Netflixu, které stojí za zhlédnutí

Sedíte na gauči a nevíte, co s volným časem? Jste milovníci českých filmů a tápete nad tím, který si vybrat? Vlastníte Netflix, ale jste nerozhodní, a proto nevíte, který film zapnout? Tak právě pro vás je tenhle článek jako dělaný!

Po čem muži touží

Jste muž, který stojí v čele časopisu „Playboy,“ svoji práci odvádíte na jedničku. Jediné, co vám komplikuje život, je váš pohled na ženy. Jednou si pustíte pusu na špacír, svůj názor na ženské pohlaví vyřknete před celým českým národem a jako lusknutím prstu přijdete o vše, co vás živilo a bavilo. A aby toho nebylo málo, na vaše pracovní místo nastoupí žena. A tak jednou vyřknete přání, které se vám rázem splní: „Chtěl bych být ženská, ty to mají v životě jednodušší.“

Ženy v běhu

Každý má v životě někoho, kdo si plně jde za svými přáními a úspěšně si je plní po celý život. Ale co když ten člověk náhle zemře a na jeho seznamu ještě zbývá pár prázdných políček?

Přesně takový je příběh celého filmu – žena po smrti svého manžela přesvědčí své tři dcery, aby svému otci splnily ještě jedno přání. Tím je uběhnout celodenní maraton. Jak se k tomu postaví dcery, které si žijí vlastním životem a plní si své povinnosti? Splní otci jedno z jeho přání a poběží se svojí maminkou několikakilometrovou trasu? A co celé „výzvě“ bude předcházet?

Dvojníci

Dva úplně totožní muži si vymění nevědomky své role. Jak se vypořádá učitel střední školy s rolí kriminálníka a odborníka na zámky, počítače, elektroniku a auta, který je stíhán za nedoručenou zásilku mafiánem? A co teprve muž, který se musí vžít do role starostlivého otce a nezapomínat na plnění manželských povinností? Jak bude v režii stíhaného kriminálníka probíhat výuka na střední škole? To není zdaleka vše. Kolotoč překvapivých a komediálních situací začne nabírat na obrátkách…

Bezva ženská na krku

Čtyřicetiletá učitelka se po rozvodu s manželem stěhuje do malé středočeské vesničky, kde začíná žít nový život. Rázovitý starosta, který pro ni nemá k dispozici slíbený dům, využije prozatímní bydlení a učitelku Elišku nastěhuje do jednoho domu s nerudným Božíčkem. I když to vypadá na úspěšný start nového života, trochu komplikací se Elišce do života přeci jen „nacpe.“ Božíček není zrovna spolubydlící, kterého by chtěl leckdo. Je to jízlivý muž s negativními názory na ženy, a ještě k tomu pracuje jako hrobník. No, na rodinnou idylku to opravdu nevypadá. Tedy do chvíle, než se Elišce podaří s Božíčkem prolomit ledy.  

Netflix je platforma, která nabízí řadu skvělých filmů. To, že je zde k dispozici rubrika s českými filmy, nahrává do oblíbenosti lidem, kteří filmy z českého prostředí milují. Ke zhlédnutí je v nabídce jak řada starších filmů, tak i těch novějších a mnohdy vás samotná nabídka a výběr překvapí. Podtrženo, sečteno, Netflix je zkrátka pro každého. 

Napsat komentář